VÍTE, ŽE? - 52. TÝDEN 2020

Na bezpečí v ulicích Olomouce už 23 let dohlíží kamery městské policie. Systém prošel velkou modernizací. Jeho plná digitalizace umožňuje pořizování kvalitních záznamů. 

Zhruba třísettunová konstrukce nového mostu se v těchto dnech vysunovala nad řeku Moravu na Masarykově třídě v Olomouci. Za pomoci hydraulických pístů.

Olomoucká Masarykova třída se zazelenala. Město tu nechalo vysadit jedenáct akátů, které tvoří část linie nového stromořadí mezi ulicemi Jeremenkova a Březinova. Stromy měly být původně vysazeny už v listopadu, práce ale nečekaně zkomplikovaly neevidované síťové kabely.

V Olomouci žijí spokojení lidé. Tedy alespoň podle průzkumu místní Agendy 21. Lidé odpovídali na řadu cílených otázek prostřednictvím dotazníku. 

Sirotky a děti ze sociálně slabých rodin na západní Ukrajině i letos potěší dárky z Česka. Každoročně je tam vozí olomoucká arcidiecézní charita. V rámci akce Vánoční balíček. Ta se letos koná už podvanácté. 

Zájemci mohou opět žádat o dotace z rozpočtu města Olomouce. Na projekty týkající se několika oblastí. Mimo jiné třeba kultury, školství nebo ochrany obyvatel.  Příjem žádostí o dotace v sociálních službách běží už nyní, ostatní programy se přidají 4. ledna.

Rektor olomoucké Univerzity Palackého oznámil svoji rezignaci. Jaroslav Miller svůj úřad opustí k 30. dubnu 2021. Řekl to na zasedání Akademického senátu univerzity. 

V Česku se minulou středu rozeběhlo dobrovolné antigenní testování veřejnosti na covid-19.  Mimo jiné i ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Zdravotnické zařízení během prvních dnů otestovalo stovky zájemců. 

COVID19 - Sborník dobré praxe z regionů a měst. Tak se jmenuje publikace, kterou v letošním roce vydalo Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky. Přináší ohlédnutí nejen za jarní vlnou pandemie koronaviru. Jako dobrý příklad pak publikace uvádí město Olomouc.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2020_12_23_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok