VÍTE, ŽE? - 42. TÝDEN 2020

Olomoucký dopravní podnik má další modernizovanou tramvaj. Z krnovských opraváren a strojíren byla do místního depa převezena na začátku října. 

Novou fasádu má dům s byty pro seniory v Handkeho ulici na Nových Sadech v Olomouci. Město tam dokončilo další etapu energeticky úsporných opatření.

Novou seskokovou matraci získají na začátku příštího roku hasiči z olomoucké požární stanice. Matrace je schopna zachytit pád z výšky až 25 metrů. 

Olomoučtí senioři mají nový klub. Slavnostně otevřen byl u příležitosti Mezinárodního dne seniorů. Třiadvacátý klub pro olomoucké seniory sídlí na adrese Pavelčákova ulice 21. Centrum disponuje klubovou místností, přednáškovým sálem, kuchyňkou i bezbariérovou toaletou. Fungovat tu bude i poradna pro seniory.

Obyvatelům Nových sadů v Olomouci začaly sloužit velkokapacitní kontejnery na tříděný i komunální odpad. Nové kontejnery na plasty a směsný odpad mají objem 5 kubických metrů. Nahradí tak 5 klasických nádob na odpady. 

Olomouckou radnici navštívil nový generální konzul Ruské federace Alexandr Alexandrovič Kalačev. S vedením města hovořil především o možné vzájemné spolupráci v oblasti cestovního ruchu a o spolupráci regionálních firem s ruskými podniky. Město pak Rusku přislíbilo pomoc s vyhledáváním informací o vojácích Rudé armády, kteří padli při osvobozování Olomoucka na konci druhé světové války. 

Plavecký stadion v Olomouci bude mít od příštího roku nového provozovatele. O sportovní zařízení, které je v majetku města, se na základě nájemní smlouvy od roku 1997 stará společnost Olterm. Její platnost ale končí v prosinci. 

Mají sice jen pár týdnů, už dnes jsou ale značně mrštní. V Olomoucké ZOO na Svatém kopečku přivítali v první polovině září šest mláďat krokodýla čelnatého - jednoho z nejmenších druhů krokodýla na světě. 

Zvýšit bezpečí nejen v sociálně vyloučených lokalitách ale i ulicích měst a obcí. To je cíl projektu asistenta prevence kriminality. Do projektu se už zapojila i velká města jako je Ostrava nebo Havlíčkův Brod. Teď k nim přibude i Olomouc. 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): VITE_2020_10_14

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok