VÍTE, ŽE? - 38. TÝDEN 2020

Pohodlnější nastupování do autobusů se dočkali cestující, kteří využívají zastávku u Domova seniorů v olomoucké části Chválkovice. Konkrétně tu ve směru od Svatého Kopečku do centra města. 

Koncert skladeb velikánů světové varhanní hudby v katedrále svatého Václava 3. září zahájil v pořadí už 52. ročník Mezinárodního varhanního festivalu Olomouc. 

Více než sto pacientů, kteří prodělali onemocnění COVID-19, už od března letošního roku vyšetřili na Klinice plicních nemocí ve Fakultní nemocnici Olomouc. Odborníci u nich zjišťovali, zda nový koronavirus nezanechává na plicích trvalé následky. 

Více než 1600 studentů Právnické fakulty Univerzity Palackého se po letních prázdninách do poslucháren své fakulty zatím naplno nevrátí. Budovy sice zůstanou otevřené, na fakultě se ale bude v zimním semestru učit pouze bezkontaktní formou. 

Odborníci z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého získali speciální přístroj, který simuluje stárnutí maleb. Materiál je v přístroji vystaven intenzivnímu záření, různé teplotě i vlhkosti vzduchu. Odborníci pak po několika dnech prozkoumají změny, které u něj nastaly. 

Pět nových laureátů mají Ceny města Olomouce. Představitelé radnice minulý týden na slavnostním galavečeru ocenili fotbalového trenéra Petra Uličného a Jana Příborského, který stál u zrodu projektu Bezbariérová Olomouc. Cenu města si převzala i hudební pedagožka Dagmar Kučerová. In memoriam byli oceněni fotograf Jiří Frait a lékař Vítězslav Kolek. 

Další pokračování kauzy převodu bytů vystavěných na přelomu století z dotací Státního fondu rozvoje bydlení. Olomoucké zastupitelstvo přijalo usnesení, kterým městskou radu pověřilo jednat s vedením kraje o možných legislativních změnách. 

Na pět desítek dárců krve bylo v minulém týdnu na radnici v Olomouci vyznamenáno zlatou medailí Jana Janského za čtyřicet bezplatných odběrů. 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): VITE_2020_09_16

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok