PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 34. TÝDEN 2020

PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 34. TÝDEN 2020

Olomoucké hejtmanství navyšuje investice do cestovního ruchu. Za rok 2019 činily do projektů, které přímo či nepřímo souvisely s cestováním, celkem přes 380 milionů korun.

Bouře spojená s prudkým lijákem poničila chmelnice u Kokor na Přerovsku. Do té doby se pěstitelé těšili z nadprůměrné letošní úrody.

V Olomouci se konal už pátý ročník Sportovních her seniorů Olomouckého kraje. Zapojilo se 34 družstev z region a 1 tým hostů ze Slovenska. Akci uspořádala Krajská rada seniorů.

V Šumperku otevřeli asi první samoobslužnou galerii v Česku. Vznikla za přispění města v historickém zahradním altánu u Klášterního kostela v centru. O všechno se stará automatický kamerový systém.

Olomoucký kraj má strategii o vodě. Jak s ní hospodařit a na co se zaměřit v souvislosti s bojem proti suchu, sestavil tým odborníků, který má navrhovat další postupy a opatření.

Charitní středisko ve Šternberku má za sebou další část rekonstrukce. Opravena byla vstupní část v přízemí a sociální zázemí. Připravují se také stavební úpravy dvorního traktu, který tak bude přístupnější vozíčkářům.

Plumlovskou přehradu na Prostějovsku čeká další rekonstrukce. U hráze vybudují nový bezpečnostní přeliv. Práce začnou příští rok na jaře a potrvají jeden a půl roku.

Vodovody a kanalizace Přerov zahájily v areálu přerovské čističky výstavbu moderní nízkoteplotní sušárny odpadního kalu.

Olomoucký kraj vydal Katalog regionálních produktů. Nabízí přehled zhruba 250 certifikovaných výrobců například z oblasti potravinářství, zemědělství, přírodních produktů nebo řemeslných výrobků.

V Olomouckém kraji se ve druhém čtvrtletí ubytovalo jen něco málo přes 47000 hostů. Jejich počet se tak meziročně snížil na jednu čtvrtinu. Vyplývá to z přehledu Českého statistického úřadu. Na vině je situace způsobená pandemií koronaviru.

 

 

 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): PU_20200821

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok