VÍTE, ŽE? - 34. TÝDEN 2020

Velký úspěch si připsali tanečníci spolku Balet Globa z Olomouce. V červenci se zúčastnili celosvětové soutěže World Championships of Performing Arts. 

Střechu olomouckého zimního stadionu známého také jako plecharéna čeká rekonstrukce. Začít má v příštím roce. Na svém jednání se na tom shodli městští radní. Na výběr měli ze tří variant řešení stavu střechy. 

Jakým způsobem by do budoucna měla vypadat péče o městskou zeleň. O tom by měl mimo jiné pojednávat chystaný dokument strategie zeleně v Olomouci. Jeho pořízení radnice zadala loni na podzim. Finální podobu strategie se město chystá projednat i s veřejností. Debata nad dokumentem se bude konat ve středu 16. září od sedmnácti hodin. V historické Oranžerii ve Smetanových sadech.

Ještě v letošním roce by měly v areálu Fakultní nemocnice v Olomouci začít práce na nové hlavní budově B. Investici za přibližně 2 miliardy korun oficiálně schválilo Ministerstvo zdravotnictví.

Sídliště, ale i centrum města a jeho nejbližší okolí. V těchto lokalitách v Olomouci je aktuálně největší problém s parkováním. Tedy alespoň podle analytické části strategického dokumentu takzvané Parkovací politiky, který si město nechalo zpracovat letos na jaře. V další etapě zpracovatel připraví okruhy změn, které by situaci mohly do budoucna pomoci řešit.

Dvacet let uplyne v letošním roce od zápisu Sloupu Nejsvětější Trojice na seznam památek UNESCO. Historický milník si město Olomouc připomene při oslavách plánovaných na podzim. 

Město Olomouc letos kvůli koronaviru přišlo o více než 200 milionů korun. Převážně se jedná o výpadky daňových příjmů do městského rozpočtu. Ty navíc prohloubily už vzniklé ztráty z předchozích let. Ekonomikou města se na svém jednání zabývala městská rada. 
 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2020_08_19_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok