PŘEHLED UDÁLOSTÍ  - 32. TÝDEN 2020

PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 32. TÝDEN 2020

Ministr dopravy Karel Havlíček navštívil Olomoucký kraj. Spolu s hejtmanem Ladislavem Oklešťkem a dalšími hosty si prohlédli důležité dopravní a železniční stavby. 

V Prostějově byla slavnostně otevřena po rekonstrukci komunikace v ulici Vápenice. Součást frekventovaného vnitřního městského okruhu. Oprava asi půlkilometrového úseku stála přes 12,5 milionu korun.

Šumvald, Oskavu a Dlouhou Loučku na Uničovsku postihla začátkem června ničivá blesková povodeň. Teď jim bude rozdělen více než 1 milion 300 tisíc korun. Ze speciálního účtu povodňové sbírky, kterou krátce po záplavách zřídil Olomoucký kraj. 

Profesionální hasiči a pracovníci územního odboru v Přerově mají novou požární stanici.  Za 240 milionů korun. Moderní komplex jim poskytne potřebné zázemí,  prostorné garáže s dílnou a mycím boxem. 

Na hradě Helfštýně bude už brzy otevřena mimořádná turistická atrakce. Právě tam finišují závěrečné práce na rekonstrukci a originálně pojatém zastřešení renesančního paláce. 

Téměř zapomenuté letní divadlo ve Smetanových sadech v Jeseníku se navrací k životu. Ještě nedávno přitom bylo v havarijním stavu a hrozila mu demolice. Zachránit se ho podařilo díky nevšednímu počinu místního seniora a donátora Milana Pospíšila.

Letos je to dvacet let kdy bylo v Česku zavedeno krajské uspořádání. Olomoucký kraj si kulaté výročí vzniku připomene dvoudenní akcí v Olomouci, 4. a 5. září před budovou hejtmanství.

V Šumperku dokončili obnovu varovného a informačního systému. Staré rotační sirény nahradily nové elektrické. 

Zábřežská radnice opět ocení nejkrásnější květinovou výzdobu předzahrádek, balkónů a oken ve městě. Do třetího ročníku ankety se mohou občané, ale i obchody a firmy přihlašovat až do konce srpna. 

Kandidátní listiny do podzimních krajských voleb v Olomouckém kraji podalo 16 politických stran, hnutí a koalic. Kandidátek je o pět méně než ve volbách v roce 2016. Volby se letos budou konat 2. a 3. října. Na některých místech budou lidé moci volit i nové senátory. 

 

 

 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pu_2020_08_07_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok