VÍTE, ŽE? - 32. TÝDEN 2020

VÍTE, ŽE? - 32. TÝDEN 2020

Před lety tady stálo klasické dětské hřiště s basketbalovým košem a volejbalovou sítí. Prvky časem zchátraly a byly odstraněny. Kvůli přilehlé železniční trati je ale nebylo možné nainstalovat zpět. Prázdnou plochu pak někteří řidiči využívali i jako parkoviště. Teď se prostor v ulici Na Vozovce po čase opět vrátil dětem. Vzniklo tu netradiční hřiště.

Už koncem letošního listopadu by se na centrální parkoviště Fakultní nemocnice v Olomouci měli řidiči moci dostat novým vjezdem z Hněvotínské ulice. Práce na něm začaly koncem června. Vjezd má odlehčit dopravě poblíž frekventované křižovatky. 

Návštěvníci olomouckých kaváren a restaurací si mohou opět připít na zdraví Haiti. V pořadí už šestý ročník sbírky pod tímto názvem v těchto dnech pořádá olomoucká charita. 

Problém s parkováním v areálu FN Olomouc mají řešit nejen nová parkovací místa, kterých letos přibude dalších 300, ale také nový systém zónového parkování. Jeho zkušební provoz začal už v červnu, kdy jej nemocnice zavedla pro své zaměstnance. Umožnit pacientům a jejich doprovodu co nejbližší přístup na jednotlivá pracoviště mají i takzvané modré zóny. 

Olomoučtí radní schválili konání podzimních sběrových sobot v takzvané optimalizované variantě. Podzimní etapa se uskuteční na dvaceti stanovištích ve městě, a to bez finanční spoluúčasti komisí městských částí. Sběrových sobot se bude konat pět, vždy na čtyřech stanovištích. Doba jejich trvání se zkrátí z původních pěti na tři hodiny.

Také do našeho regionu v posledních dnech dorazilo horké letní počasí. Vysoké teploty lidé na některých místech snášejí lépe, na jiných zase hůře. Ukázat, o které lokality se přesně jedná v Olomouci je cílem takzvané pocitové teplotní mapy. Spolu s dotazníkem ji mohou zájemci vyplnit na speciálních webových stránkách. 

Spisy olomoucké fakultní nemocnice jsou tady uloženy ve tři a čtyřiceti místnostech. Kdyby se všechny papíry naskládaly za sebe, vytvořily by jedenácti kilometrový pás. Zbývající kapacita fortu Tafelberg jich už ale zvládne pojmout jen zhruba jeden kilometr. Další nevyužívané prostory historické pevnosti z devatenáctého století proto od června prochází rekonstrukcí. 

Rozsáhlá oprava chodníků a vozovek v Hanácké a Jaselské ulici v olomoucké městské části Holice je u konce. Práce tam byly zahájeny letos v dubnu, dopravu v místě lidem zkomplikovaly úplné uzavírky obou ulic. 

Pohyb psů na veřejném prostranství, udržování zeleně nebo čistoty ulic i problematika bezdomovectví. Těmto oblastem jsou věnovány tři nové vyhlášky města Olomouce. Platit začaly v polovině července. 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2020_08_05_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok