VÍTE, ŽE? - 30. TÝDEN 2020

Odpalování zábavní pyrotechniky na Svatém Kopečku u Olomouce omezila nová obecně závazná vyhláška. Na konci června ji schválili městští zastupitelé. Opatření má za cíl omezit hlučné oslavy spojené s ohňostroji. 

Necelá stovka zájemců původem z ciziny se v Olomouci věnuje intenzivnímu studiu češtiny. Letošní ročník tradiční Letní školy slovanských studií se na Filozofické fakultě koná od 18. července do 16. srpna. 

Tradiční letní rekonstrukce silnic spojené uzavírkami jsou opět tady. Komplikace v dopravě se nevyhnuly ani řidičům v Olomouci. 

Věž historické radnice na Horním náměstí v Olomouci už zase měří 75 metrů. Mohutný jeřáb na ni totiž vynesl nejvyšší část její konstrukce.

Jízdenky pro spoje Dopravního podniku města Olomouce jde od minulého týdne nově kupovat i pomocí speciální mobilní aplikace s názvem SEJF. 

Zpříjemnit život nejen seniorům zdánlivě obyčejnou věcí. To je cílem nového projektu Krajské rady seniorů Olomouckého kraje. Ve spolupráci s městem Olomouc a místním AGE Centrem byla poblíž tramvajové zastávky Šibeník umístěna neobyčejně obyčejná lavička. 

Podporovat a rozvíjet osobnost u dětí a mládeže, učit je morálním hodnotám, sociálním a tělesným schopnostem. To je posláním celosvětového hnutí Skautingu. Už od čtyřicátých let minulého století k němu patří i Libor Kvapil. Skauting se stal jeho životním stylem, jeho posláním. Za šíření skautských myšlenek nejen v nelehkých dobách mu bylo uděleno nejvyšší ocenění, jaké může skaut získat.

Poslanec, bývalý ministr kultury a také exprimátor Antonín Staněk z ČSSD se po čase stane opět zastupitelem města Olomouce. Jako další postupující ve funkci nahradí svou stranickou kolegyni Jitku Weiermüllerovou.

Skončila nejnáročnější část rekonstrukce ulice 8. května v centru Olomouce. Dělníci položili část kolejí u kostela svatého Mořice. 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2020_07_22_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok