VÍTE, ŽE? - 26. TÝDEN 2020

Rychlejší a plynulejší dopravy by se už brzy mohli dočkat řidiči v Olomouci. Na hlavním silničním průtahu mezi Fakultní nemocnicí a křižovatkou ulic Pražská - třída Míru budou upraveny a propojeny semafory. Na křižovatky budou nově dohlížet i bezpečnostní kamery.

Malá i velká, ale hlavně tichá auta zaplnila o druhém červnovém víkendu olomoucké Horní náměstí. Do města se už popáté sjeli řidiči elektromobilů různých typů i velikostí. Společně prezentovali nový ekologicky šetrný, způsob dopravy, který se neustále rozvíjí. 

Stovek metrů nově opravených chodníků se letos dočkají lidé v pěti městských částech Olomouce. Město na tyto rekonstrukce, tak jako v předchozích letech, vyčlenilo dva miliony a sedm set tisíc korun. 

Město Olomouc se chce v letní sezóně zaměřit především na turisty z tuzemska. Od 1. července se návštěvníci mohou těšit nejen na tradiční akce, ale i na řadu novinek.

Přímo do výběhu vlků se mohou nově vydat návštěvníci ZOO na Svatém Kopečku u Olomouce. Zahrada totiž jako první v republice otevřela vlčí safari. 

Dvě bronzové sochy lidoopů vysoké tři a půl metru nově zdobí vstup do Rudolfovy aleje v Olomouci. Umělecké dílo nazvané Original Sin má symbolizovat návrat k přírodě a nevinnosti.

Jízdu na invalidním vozíčku si na konci minulého týdne mohli vyzkoušet zájemci v olomouckých Smetanových sadech. Spolek trend vozíčkářů tam pořádal už osmý ročník tradiční štafety na vozíku.

Práce na protipovodňových opatřeních v centru Olomouce pokročily do další fáze. Původní most na Masarykově třídě je už téměř zbouraný. Dělníci také založili opěry mostu nového.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2020_06_24_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok