PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 22. TÝDEN 2020

Motivovat města a obce, aby měly přehledné webové stránky a poskytovaly kvalitní elektronické služby. To je cílem tradiční soutěže Zlatý erb. V Olomouckém letos mezi sebou soutěžilo 22 projektů.

Rekonstrukce šumperského bazénu na Benátkách za téměř 170 milionů korun se blíží do finále. Obměnou prošla i vzduchotechnika a úpravna vody.  Celý areál pojme přibližně 200 lidí. První návštěvníky by zde mohli přivítat už na konci letních prázdnin.

Oživit ekonomiku v regionu a co nejvíce eliminovat dopady koronavirové krize na podnikání. To bude mít za úkol tým expertů, který teď sestavuje Olomoucký kraj. Budou v něm působit zástupci hejtmanství, vysokých škol, hospodářské komory, drobných podnikatelů i velkých firem, Czech investu a také Inovačního centra Olomouckého kraje. 

Součástí Programu na podporu sportu Olomouckého kraje jsou dotace pro trenéry mládeže na zvýšení jejich kvalifikace. Podle české unie sportu až 94 procentům klubům chybí finanční prostředky na kvalifikované trenéry. Krajská rada teď mezi ně rozdělila 300 tisíc korun.          

Ochutnej Moravu na kole, to je název nové cyklotrasy, která teď vznikla na pomezí Hané a podhůří Jeseníků. Připravil ji Mikroregion Mohelnicko za podpory Olomouckého kraje. Cyklotrasa je dlouhá 91 kilometrů a je to uzavřený okruh, startuje a končí v Zábřeze. 

Na pět desítek vesnic z celé regionu získalo dotaci od Olomouckého kraje, aby udržely venkovské prodejny. Ty jsou nerentabilní, pokud by ale zavřely, hlavně senioři, maminky s dětmi nebo lidé bez auta by neměli kde nakupovat, když do města je to daleko. 

Už jen do 1. června mají lidé čas na zaplacení daně z nemovitých věcí za letošní rok. Výjimka je udělena poplatníkům, jejichž roční daň přesáhla 5000 korun. 

Dvě podzemní plastové nádrže plánuje hejtmanství umístit v odborném léčebném ústavu v Pasece. Sloužit by měly na zachytávání dešťové vody. V plánu je i rekonstrukce dvou přírodních akumulačních nádrží, které už v areálu jsou. Další dvě nádrže chce kraj umístit i do léčebného ústavu v Moravském Berouně. 

Celkem 17 milionů korun si z krajského rozpočtu rozdělí trojice vysokých škol v regionu. Peníze mají podpořit nové vzdělávací programy. 

Za parkování v Jeseníku si řidiči v budoucnu připlatí. Cena parkovacích lístků vzroste v létě, kdy se ve městě objeví nové parkovací automaty. O jakou částku přesně půjde, ale zatím není jasné. 

Demolice historické výpravní budovy a následná stavba nového objektu. Tato varianta je podle Správy železnic nejvýhodnější pro budoucí podobu místního nádraží v Prostějově. Celková rekonstrukce železniční stanice má začít za tři roky. Novostavba menšího objektu má být podle státní organizace levnější než rekonstrukce.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pu_2020_05_29_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok