VÍTE, ŽE? - 22. TÝDEN 2020

Jsme v tom spolu a spolu pro vás budeme znovu hrát. To je vzkaz Moravského divadla, Divadla Tramtarie a Divadla na cucky. Herci tří olomouckých divadelních souborů se opět vrátí na jeviště. Načas ale opustí své stálé scény. 

Po dvou měsících v neděli 17. května skončil nouzový stav v České republice. Do normálního provozu se postupně vracejí mimo jiné i úřady v regionu. Lidé ale stále musí počítat s mimořádnými hygienickými pravidly. 

Provoz autobusů městské hromadné dopravy v Olomouci se zase o něco víc přiblížil normálu. Dopravní podnik od pondělí 25. května zrušil některá omezení. Týkalo se to sedmi autobusových linek, včetně linky x. 

Krajíc chleba pro chudé, tak se jmenuje potravinová sbírka, kterou vyhlásila olomoucká charita. Koná se v jednom z olomouckých hypermarketů a také v prodejně Dobrodruhá, a to až do 7. června. 

V rámci další vlny rozvolňování mimořádných opatření ke koronaviru se od pondělí 25. května mohla v Česku otevřít mimo jiné také koupaliště. Své brány otevřel i Plavecký stadion v Olomouci. 

Jejich zdravotní stav je mnohdy vážný. Ke zdravotníkům ale lidé bez domova často přicházejí pozdě a mnohdy je pro ně obtížné docházet na následné kontroly.  Zdravotnickou péči o bezdomovce by měl zlepšit nový projekt olomoucké charity. 

Olomoucký dopravní podnik pořídí nový nízkopodlažní tramvajový vůz typu EVO1/o. Cestující by měl začít vozit v lednu příštího roku. 

Historickou budovu olomoucké radnice ozdobily unikátní sluneční hodiny. Replika uměleckého díla z devatenáctého století zabírá úctyhodnou plochu - sedmnáct metrů čtverečních. 

Šestnáct olomouckých osobností z prostředí kultury, vědy, sportu nebo církve promlouvá v novém propagačním videu. Klip má v nelehké době občany města motivovat k podpoře místních firem a živnostníků. 

Děti z prvního stupně základních škol se mohly v pondělí po více než dvou měsících opět vrátit do lavic. Učit se až dosud kvůli mimořádným opatřením ke koronaviru musely ze svých domovů. 

 

 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2020_05_27_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok