VÍTE, ŽE? - 14. TÝDEN 2020

Cena základní jízdenky na MHD v Olomouci se po devíti letech zvýšila. Od 1. dubna za ni lidé místo čtrnácti zaplatí korun osmnáct. Rozhodnuto o tom bylo už loni na podzim. 

Na všechna dětská hřiště, sportoviště i venkovní posilovny v Olomouci je v souladu s vládními opatřeními zakázán vstup. Lidé ale podle radnice nařízení nerespektují. Krizový štáb města proto nechal hřiště a sportoviště opatřit upozorněními o zákazu vstupu. 

Zájem o studium na Univerzitě Palackého v Olomouci letos opět vzrostl. Vysoká škola k 15. březnu evidovala celkem 28 030 přihlášek. Proti předchozímu roku je číslo o více než 800 přihlášek vyšší. Další přihlášky by na Univerzitu měly chodit i v následujících měsících. 

Zápisy do prvních tříd základních škol se letos uskuteční bez dětí. Výjimkou není ani Olomouc. Důvodem jsou mimořádná opatření vlády v souvislosti s koronavirem. Zápisy se v Olomouci budou konat v průběhu dubna. Rozpis je na webu města.

Olomoucký magistrát upozorňuje, že přerušení živnosti lze v době uzavření úřadu oznámit korespondenčně. Lidé k tomu mohou využít mimo jiné i datovou schránku. 

Charita Olomouc v krizové době spustila několik služeb pro seniory ve městě. Starším lidem kromě zařizování nákupu potravin, léků a hygieny nabízí také venčení jejich psů. 

Všechny mateřské a základní školy jsou z bezpečnostních důvodů zavřené. V olomoucké škole Holečkova je tomu ale jinak. Tady si mladší děti hrají ve školce, a ty starší se učí ve školních třídách. Jejich rodiče totiž pracují u policistů, zdravotníků a dalších jiných profesí, které jsou dnes, víc než kdy jindy, důležité. 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2020_04_01_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok