VÍTE, ŽE? - 10. TÝDEN 2020

Přípravné práce v rámci rekonstrukce ulice 8. května v Olomouci začnou 5. března. Dělníci budou v jedné z nejrušnějších ulic historického centra opravovat povrchy vozovek, chodníků i samotnou tramvajovou trať. Hotovo má být do listopadu tohoto roku. 

Část školní budovy na Svatém Kopečku se na několik měsíců promění ve staveniště. Už v květnu se tady dělníci pustí do rekonstrukce. Tělocvična se přestěhuje a zvětší, některé třídy se přebudují na odborné učebny a na střeše školy pak vznikne i netradiční prostor pro výuku pod širým nebem.

Bartoloměj Tesař, první občan Olomouce narozený v letošním roce, byl slavnostně přivítán na radnici. Prvenství bude Bartolomějovi i jeho rodině připomínat zlatý pamětní přívěsek se znakem Olomouce, který od města dostal. 

Stavbě pokračování tramvajové trati na Nové Sady bude předcházet archeologický výzkum. Koleje totiž povedou přes historicky významné území. 

Třes rukou, zpomalení pohybu nebo svalová ztuhlost, to jsou hlavní příznaky Parkinsonovy choroby. Nemoc je nevyléčitelná, její příznaky se ale dají zmírnit. Lékaři ve Fakultní nemocnici Olomouc teď začali jako teprve druzí na světě a vůbec první v Evropě využívat unikátní metodu léčby.

Základní škola Svatoplukova v Olomouci má nově opravenou jídelnu. Slavnostně otevřena byla v těchto dnech. Stavební práce trvaly sedm měsíců. Rekonstrukce se kromě jídelny dočkala i výdejna stravy. 

Nepoužívaná kotelna v Trnkově ulici na Nových Sadech v Olomouci se změní na novou pobočku městské knihovny. Radní schválili podmínky architektonické soutěže. Knihovna by měla v budoucnu sloužit také jako společenské centrum. 

Strážníci jsou s námi v ulicích Olomouce, aby dohlíželi na veřejný pořádek ve městě. Jejich práce není jednoduchá. Mnohdy čelí konfliktním situacím, které musí zvládnout s profesionálním klidem. Jejich významné počiny jsou každoročně oceňovány.

Současné prostory pro tramvaje a autobusy jsou v centru Olomouce, nebo jeho blízkém okolí a kapacitně už nedostačují. Tramvaje jsou teď mnohdy odstavovány mimo areál vozovny, kde se mohou stát cílem vandalů. Problém by měla pomoci řešit nová vozovna.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2020_03_04_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok