VÍTE, ŽE - 4. TÝDEN 2020

Službu takzvaných sběrových sobot v Olomouci zřejmě čekají změny. Městu se totiž vyplácí čím dál méně.

Průvodem třech králů na koních v Olomouci na začátku ledna oficiálně začala Tříkrálová sbírka. Její historie se začala psát právě v tomto městě, a to už před 21 lety. Koledníkům se jen na Olomoucku letos podařilo do kasiček vybrat dva miliony korun. 

Bedřich Smetana, Antonín Dvořák nebo Giuseppe Verdi. Díla těchto i dalších velikánů české i světové hudby nabídnul Novoroční koncert Moravské filharmonie Olomouc a Českého filharmonického sboru Brno. Konal se 11. ledna v olomoucké Redutě. 

V roce 2025 by měl pacientům i lékařům Fakultní nemocnice v Olomouci začít sloužit nový pavilon B za přibližně tři miliardy korun. Na svém twitterovém účtu to po návštěvě města uvedl předseda vlády Andrej Babiš. 

Velký úspěch si na mezinárodním turnaji Santa Claus Cup v Maďarsku připsal tým olomouckých hokejistů do devíti let. V silné konkurenci týmů ze Slovenska, Rakouska, Německa, Rumunska a Maďarska dosáhl na celkové vítězství. 

Olomoucká ZOO na Svatém kopečku má za sebou každoroční sčítání zvířat. Jejich počet se totiž neustále mění a v evidenci musí být jen správná čísla. 

Významné jubileum si v letošním roce připomene Moravské Divadlo v Olomouci. V budově na Horním náměstí, ve které sídlí, se totiž před sto lety začalo hrát i česky. 

Plesovou sezónu v Olomouci v sobotu 11. ledna zahájil tradiční městský bál. Jeho už jednadvacátý ročník se nesl v česko-slovenském duchu. 

Speciální kurz pro učitele škol připravilo Centrum Semafor, které pomáhá s dopravní výchovou dětí v Olomouci. První seminář byl věnovaný bezpečnému přecházení cest. 

Dlouhé kolony aut a nebezpečné přecházení přes cestu. Tak vypadá hlavně ráno a odpoledne doprava v okolí Fakultní nemocnice v Olomouci. Už za pár měsíců by to ale mohlo být minulostí, a to díky novému vjezdu do areálu nemocnice. Práce by měly začít ještě letos na jaře. 

 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok