VÍTE, ŽE? - 52. TÝDEN 2019

Druhá etapa výstavby tramvajové trati na olomoucké Nové Sady se na poslední chvíli vrátila do rozpočtu města na příští rok. Ještě v listopadu přitom vedení radnice nevědělo, jestli na léta připravovanou investici bude mít dostatek peněz. Dostavba trati nakonec hlasováním zastupitelstva v pátek 13. prosince prošla. Práce na novém úseku by tak mohly začít už na jaře příštího roku. Koleje nově propojí Schweitzerovu a Roosveltovu ulici. 

Otočení vodovodním kohoutkem bude v Olomouci zase o něco dražší. Oproti aktuální ceně lidé od prvního ledna za metr krychlový vody zaplatí o dvě koruny více.

Celkem 13 sportovních hřišť v areálech základních škol je každoročně v době od dubna do října přístupno veřejnosti v Olomouci. Lidé na nich mohou sportovat v době po vyučování nebo i o víkendech, svátcích a také o prázdninách. Město je na základě podnětů od ředitelů škol nechává postupně vybavit kamerami,  a to proto, aby se sportoviště nestávala cílem vandalů. 

Nový most přes Moravu u pravoslavného kostela v centru Olomouce se ve středu 18. prosince otevřel dopravě. Zatím ale pouze ve zkušebním provozu. Využívat ho tak mohou vozidla MHD, Integrovaného záchranného systému a také chodci. 

Obyvatelé Olomouce si v příštím roce připlatí i za svoz komunálního odpad. Poplatek se ze současných 660 korun zvýší na 816 korun. 

Olomouckou městskou část Nedvězí a nedalekou obec Bystročice propojila nová cyklostezka. Nově otevřený dvoukilometrový úsek navazuje na mezinárodní cyklostezku, která vede z chorvatského města Pula do severopolského Gdaňsku.

Tradiční den otevřených dveří pro zájemce o studium pořádala Univerzita Palackého v Olomouci. Své studijní obory představilo všech osm fakult. 

Téměř 400 dětí z rodin v nouzi na Ukrajině potěší dárky z Česka. Olomoucká Arcidiecézní charita totiž letos už pojedenácté uspořádala akci Vánoční balíček. Dárky od jednotlivců, rodin, firem nebo školních tříd dohromady váží více než tunu. 

Olomouc má schválený rozpočet na příští rok.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): viteze_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok