PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 30. TÝDEN 2019

PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 30. TÝDEN 2019

Výmoly, rozbité krajnice, špatné chodníky, chybějící cesty pro cyklisty a další problémy, to bude ve Šternberku za čas minulostí. Olomoucký kraj tady po prázdninách zahájí dlouho očekávanou a rozsáhlou rekonstrukci frekventovaného silničního průtahu Olomouc – Uničov , Litovel.

V Drahanovicích na Olomoucku vzniknou nové sociální byty. Ve starém domě nedaleko Černé věže, který je v majetku obce. 

Žádná chemická úprava ale obyčejná čistá voda. V Olomouckém kraji přibývá přírodních koupacích biotopů. Další letos otevřela malá obec Laškov na Prostějovsku.

Zámek v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku se stává čím dál větším turistickým lákadlem. Letošní novinkou je rozšíření expozice o méně známé kresby malíře Josefa Mánesa, který tady pobýval. 

Téměř 500 lidí z obce Hňěvotín na Olomoucku podepsalo petici adresovanou radě Olomouckého kraje. Nesouhlasí s tím že se okolní průmyslová zóna začíná rozrůstat až k obytné části vesnice. Poukazují na negativní dopady na životní podmínky obyvatel.

Výstava „Jízda králů na Hané“, kterou připravilo Vlastivědné muzeum v Olomouci, byla oceněna v anketě České národopisné společnosti. Získala první místo za nejvýznamnější počin v minulém roce.

Na rybníku v Prostějově – Drozdovicích se každoročně zabydluje labutí rodinka. Letos tady labutí pár vyvedl rovnou osm mláďat. Bohužel né vždy se jim podaří potomky odchovat. Loni jim všechna uhynula. Město Prostějov se proto rozhodlo je všemožnými způsoby ochránit.

Město Přerov se letos připravuje na třináctou, záverečnou,  etapu regenerace sídliště v Předmostí. První započala už před patnácti lety, město zde prozatím proinvestovalo téměř 105 milionů korun, z toho asi třetinu tvořila státní dotace.

V Dřevnovicích na Prostějovsku mají děti nové lanové centrum.

Hranické předzámčí prochází velkou úpravou. V těchto dnech práce pokračují v prostorách u jižního vstupu do zámku. Vznikne zde nové místo pro venkovní kavárenské posezení s dětským koutkem.

Od ledna příštího roku vstoupí v platnost povinnost čipování všech psů v Česku. Většina zvířat ve městech Olomouckého kraje je již očipována. Na vesnicích ale ne, přitom povinnost čipování se vztahuje na všechny.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pu_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok