VÍTE, ŽE - 30. TÝDEN 2019

Zhruba 1400 kubíků betonu spotřebovali dělníci na vybudování mostovky nového mostu, který opět propojí Komenského a Pasteurovu ulici v centru Olomouce. Beton se musel nanášet během jediného dne. Práce proto pokračovaly bez přestávky.

Letošní ročník olomouckých barokních slavností připomíná i dvě zapomenuté barokní serenaty. Objeveny byly zcela nečekaně, po téměř 350 letech, a to ve vídeňském archivu. 

Více než 800 volně pobíhajících zvířat ročně odchytí strážníci v ulicích Olomouce. Převážně se jedná o psy. Výjimkou nejsou ale ani kočky, ovce nebo koně.

Unikátní malby ve slavnostním sále olomoucké základní školy Komenium čeká poslední fáze rozsáhlé renovace. Restaurátoři se tentokrát zaměří na malované dveře a uměleckou kovanou mříž. 

Olomoucké centrum Semafor opět chystá oblíbenou soutěž „Rodina na cestách“. Jako každý rok je určena rodinám s dětmi a pro všechny je zdarma. 

V srpnu bude zahájena jedna z největších investicí na železniční trati mezi Uničovem a Olomoucí. Cílem projektu za téměř 4 miliardy je především zvýšení kapacity trati a rychlosti na 160 kilometrů v hodině. 

Téměř 250 studentů a pedagogů z 12 čínských univerzit v těchto dnech studuje v rámci letních škol na Univerzitě Palackého v Olomouci. Vysoká škola je letos pořádá už popáté. 

Už téměř měsíc slouží seniorům přímo v centru Olomouce poradenské místo OLsen. Každý pátek v dopoledních hodinách tady mohou získat informace a rady v sociální oblasti. Služba je poskytována zdarma.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok