PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 24. TÝDEN 2019

PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 24. TÝDEN 2019

Rada Olomouckého kraje rozdělila finanční prostředky v nových dotačních programech na podporu paliativní péče. Ta má zajistit lidem nevyléčitelně nemocným nebo v terminálním stádiu života co nejlepší a důstojné ošetřovatelské a pečovatelské služby, dostupné po celém regionu.

Město Olomouc, zámek a Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem, hrady Bouzov nebo Helfštýn, pivovar Litovel, elektrárna Dlouhé stráně, Jeseník nebo Zlaté hory. Tyto a další atraktivní návštěvnické cíle jsou v letošní nabídce už tradiční akce Olomouckého kraje Seniorské cestování.                                                                              

Cestovní ruch v Olomouckém kraji je na vzestupu. Loni se v regionu ubytovalo přes 700 tisíc hostů, což je rekordní počet za posledních sedm let. 

O peníze z kotlíkových dotací je v kraji opět velký zájem. Třetí a zřejmě i poslední vlnu hejtmanství spustilo na začátku měsíce. Jen za první hodinu pak na svém webu obdrželo 2672 žádostí.                                               

O titul Vesnice roku Olomouckého kraje se letos utká třináct obcí. Do pětadvacátého ročníku soutěže se přihlásily Babice, Bělotín, Býškovice, Dobrochov, Grymov, Partutovice, Radvanice, Svésedlice, Štíty, Tištín, Troubky, Veselíčko a Vrchoslavice. 

Nejnižší nezaměstnanost v historii zaznamenal na konci měsíce Úřad práce v rámci Olomouckého kraje. Ke konci května jich Úřad práce evidoval 11 601 uchazečů, to je o 630 lidí méně než na konci dubna. 

Šest dvoumetrových květinových pyramid nově zdobí sluncem rozpálené Masarykovo náměstí v Přerově. Tvořeny jsou patnácti sty muškáty. 

Do nového depozitáře v Olomouci se přestěhoval poslední svazek knihy. Nový depozitář čítá více než 1,25 milionu svazků knih, které zaplňují větší polovinu kapacity.

Od října loňského roku se pracuje na rekonstrukci krytého bazénu na Benátkách v Šumperku. Zhoršený stav původních železobetonových konstrukcí si ale vyžádal vícepráce. 

 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pu_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok