VÍTE, ŽE - 24. TÝDEN 2019

Náměstek primátora a zastupitel města Olomouce Pavel Hekela rezignoval na pozici v radě i zastupitelstvu. V koalici posledního půl roku zastupoval hnutí SpOlečně. V jeho kompetenci byla kultura, zeleň nebo třeba i komise městských částí. 

Pronájem hrobových míst na olomouckých městských hřbitovech po patnácti letech podražil. Až dosud lidé ročně platili 5 korun za metr čtvereční. 

Několik desítek lidí už podepsalo petici, která volá po ukončení používání chemického postřiku Roundup v Olomouci. Přípravek určený na likvidaci plevele totiž obsahuje glyfosát.

Olomouc na přelomu května a června patřila tradičním Svátkům města a písní. Jedním z vrcholů letošního programu byl páteční koncert Moravské filharmonie v chrámu svatého Mořice. 

Do centra Olomouce a dalších měst po celém Česku se opět vracejí zajímavé sochy. Festival Sculpture Line tentokrát ve městě představí díla Kurta Gebauera, Lukáše Raise a dalších uznávaných umělců.

Lékařům a především dětským pacientům ve Fakultní nemocnici v Olomouci pomáhají dva nové přístroje. Nemocnice je získala díky sbírce pořádané neziskovou organizací Crosspoint Olomouc.

Učebny Filozofické fakulty olomoucké Univerzity Palackého se v létě opět otevřou studentům. Už po 33. se v nich totiž bude konat tradiční Letní škola slovanských studií.

Ještě na začátku roku tu stály staré budovy, v budoucnu by tu ale mohl vzniknout nový park. Řeč je o areálu bývalých armádních kasáren na Tabulovém vrchu v Olomouci. Fakultní nemocnice Olomouc, která je vlastníkem pozemku, ho nyní nabídla městu k vybudování odpočinkové zóny. 

 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok