VÍTE, ŽE - 22. TÝDEN 2019

Zhruba 15 tisíc aut projelo denně Erenburgovou ulicí v olomoucké městské části Hejčín. To je ale minulostí, teď už je jinak frekventovaná ulice úplně uzavřená. Začala tam totiž rozsáhlá oprava.

Téměř osm set mladých tanečníků z Česka a dalších čtyř zemí se zúčastnilo už pátého ročníku taneční soutěže Grand Prix Dance Olomouc. Soutěžící ve věku od čtyř do osmnácti let předváděli svůj um v klasickém i moderním tanci.

Na 13. května každoročně připadá Evropský den melanomu. Lékaři v Česku ročně odhalí asi 2500 případů zhoubného melanomu. Zhruba 400 pacientů onemocnění bohužel podlehne. Včasná léčba přitom může lidem leckdy zachránit život. V rámci prevence proti tomuto vážnému onemocnění si mohli lidé opět nechat zdarma vyšetřit mateřská znaménka. 

Nejlépe v kraji umí odpady třídit lidé v Ostružné, Majetíně, Litovli a Olomouci. Ukázal to už čtrnáctý ročník předávání cen Keramická popelnice, Keramické sluchátko, Elektrooscar a Odpadový lev.

Každá olomoucká městská část dostává ročně 300 tisíc korun na opravy komunikací a chodníků. Na všechny požadované opravy to ale nestačí. Na opravy proto půjdou další peníze.

Olomoucké volejbalistky po třiadvaceti letech znovu získaly titul mistryň republiky. V letošní sezóně kromě toho oslavily i zisk Českého poháru a výhru ve Středoevropského lize.  Sportovní úspěchy hráčky se svým trenérem oslavily nejen na palubovce, ale později také i na olomoucké radnici, kde je přijali zástupci vedení města.

Úspěšná výstava obřích zvířat doby ledové se po skoro pěti letech opět vrací do olomouckého Vlastivědného muzea. Minule ji navštívilo více než 24 tisíc lidí. 

Olomouc v tomto týdnu opět patří Svátkům města a písní. Jedním z ústředních bodů programu bude i oslava výročí dvou set let od zvolení rakouského arcivévody Rudolfa Jana olomouckým arcibiskupem.

 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok