PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 20. TÝDEN 2019

PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 20. TÝDEN 2019

Zhruba 172 milionů korun je v Olomouckém kraji připraveno pro 3. kolo takzvaných kotlíkových dotací. Peníze jsou určeny na výměnu starých nevyhovujících kotlů na pevná paliva za nová moderní zařízení.                                                             

Čtyři miliony šest set tisíc korun rozdělil Olomoucký kraj na výstavbu, obnovu a vybavení dětských dopravních hřišť. Jde o nový dotační program, který hejtmanství vyhlásilo letos poprvé.

Regionální osobní dopravu v Olomouckém kraji budou v příštích deseti letech opět zajišťovat České Dráhy. Vyplývá to ze smluv, které obě strany podepsaly v Olomouci pro oblasti Haná a Jesenicko. Včetně závazku dopravce, že tady postupně nasadí dvanáct modernizovaných vlaků.

Olomoucký kraj chce vytvořit systém ochrany takzvaných „měkkých cílů“ proti teroristickým a závažným násilným útokům na svém území. Aby posílil bezpečnost na veřejných prostranstvích, při hromadných akcích i ve školských zařízeních.            

Hotely a ubytovací zařízení v kraji za první čtvrtletí tohoto roku ubytovaly téměř 160 tisíc hostů. Jejich počet se tak meziročně zvýšil o 4,1%. 

Podíl nezaměstnaných v Olomouckém kraji se ke konci dubna snížil na 2,7%. Bez práce je tak v regionu podle nejnovější statistiky Úřadu práce aktuálně 12 231 osob.

Obyvatelé Jeseníku a Hranic se budou nově moci podílet na rozhodování o investicích ve svém městě. Obě radnice totiž v těchto dnech představily své plány na zavedení takzvaných participativních rozpočtů. 

 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pu_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok