VÍTE, ŽE - 20. TÝDEN 2019

Obyvatelé olomoucké městské části Hejčín se budou až do 30. září muset obrnit trpělivostí. V těchto dnech tam totiž začala oprava frekventované Erenburgovy ulice, ta se proto zcela uzavírá dopravě.

Zoologická zahrada na Svátém Kopečku v Olomouci má důvod k oslavám. Po dvaceti letech se tam totiž narodilo mládě Velblouda Dvouhrbého. 

Rozsáhlý areál Fakultní nemocnice v Olomouci bude v pátek 17. května patřit nejen lékařům a pacientům, ale mimořádně i běžcům a turistům.

Předsedkyní dobrovolného sdružení dvanácti českých měst s památkami UNESCO bude v následujících dvou letech náměstkyně olomouckého primátora Markéta Záleská. 

Olomoučtí radní schválili zadávací řízení na zhotovitele dalšího úseku tramvajové trati na Nové sady. Zhruba 1300 metrů dlouhá trať propojí Trnkovu a Schweitzerovu ulici.

Na nové majitele čeká v olomouckém útulku aktuálně asi šedesát psů. Do zařízení se dostávají nejen zvířata nalezená v Olomouci, ale i v některých okolních obcích.

Ani chladné počasí neodradilo tisíce fotbalových fanoušků, aby v neděli vyrazily na stadion olomoucké sigmy podpořit svůj klub v důležitém zápase proti Zlínu.

Od konce druhé světové války v Evropě uplynulo 74 let. Významný historický okamžik si připomínali lidé na řadě míst po celém světě, včetně Olomouce.

21 obětí přerovského povstání připomněla pietní akce, která se konala u památníku v olomoucké místní části Lazce. Pár dní před koncem války - na začátku května 1945 - lidé v Přerově uvěřili falešným zprávám o konci 2. světové války a vyšli do ulic aby strhli německé nápisy a vyvěsili československé vlajky. Jejich radost byla ale předčasná.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): v_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok