PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 18. TÝDEN 2019

PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 18. TÝDEN 2019

 

V Olomouci v Moravském divadle uděloval Olomoucký kraj Ceny za přínos kultuře za rok 2018, už potřinácté za sebou. Do síně slávy vstoupil a cenu za celoživotní přínos v oblasti kultury převzal pan Vladimír Körner, autor desítek knih a přes třiceti televizních a filmových scénářů.                                                                  

Olomoucký kraj letos opět finančně podporuje enviromentální vzdělávání, které se zabývá vztahy člověka i celé společnosti s přírodou a životním prostředím. 

Spolek Prostějov olympijský, který v Prostějově vybudoval a provozuje sportovní halu, má být přejmenován na Národní sportovní centrum.   

Nákup speciálního sportovního vybavení nebo třeba i údržbu a provoz sportovních areálů. Nejen na tyto položky mohou hendikepovaní sportovci v kraji letos využít krajskou dotaci v celkové výši 850 tisíc korun. 

​Dopravu v Přerově aktuálně komplikuje nejen rozšiřování frekventované Polní ulice ale i řada dalších, menších oprav. Provoz na šesti problematických místech ve městě proto budou nejpozději od poloviny května monitorovat kamery.

​Provoz kotlů na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy bude od září 2022 zcela zakázán. Poslední možnost jak na výměnu neekologických topidel získat tzv. kotlíkovou dotaci budou mít lidé letos. Třetí vlna dotačního programu, vyhlášená 30. dubna , je podle úřadů totiž zřejmě tou poslední.

Stavba nového skateparku v místní části Jeseníku - Bukovicích - je o něco blíže. Město na svém webu zveřejnilo vizualizaci ukazující, jak by mělo nové sportoviště pro skateboardisty, bikery i koloběžkáře vypadat. 

Třicet vrtulníků a více než 1100 vojáků z Česka i ze sedmi dalších zemí se zúčastní mezinárodního vojenského cvičení Dark Blade 2019. Konat se bude od 9. května do 3. června na několika místech po celé republice, včetně vojenského prostoru Libavá.

Město Prostějov následovalo jiná větší města a na sloupy veřejného osvětlení umístilo kovové štítky s unikátním číslem. Ty by měly pomoci záchranářům s identifikací místa, kde se právě nacházíte a potřebujete okamžitou pomoc.

Na dobrodružnou jízdu na kole se můžou těšit nejen obyvatelé Šumperka. Pro všechny cyklisty, které nebaví rovné a snad i nudné silnice, město vybudovalo v příměstském lese takzvané SINGLETRAILY. 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pu_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok