VÍTE, ŽE - 18. TÝDEN 2019

Michal Soukup skončil ve funkci ředitele olomouckého Muzea Umění. Z té ho odvolal ministr kultury Antonín Staněk.

Přesně sto let oslavila paní Marie Staníčková. Narodila se v Šardicích na Hodonínsku, její kořeny ale sahají až do Německa a Ruska.

Přesně čtvrt století v těchto dnech uplynulo od jediného extraligového titulu, který v samostatné české soutěži získal tým Olomouce. 

Jak co nejvíce urychlit konec skládkování v Česku? Odpověď na tuto otázku hledal 19. ročník celorepublikové konference Odpady 21. Konference se tentokrát konala v Olomouci.

Postavit novou lávku, přechod pro chodce doplněný signalizací nebo podchod. Takové jsou možnosti jak opět propojit ulice Na trati a Václavkovu. V minulosti tudy lidé chodili po lávce.

Divadelní adaptaci Grassova románu Plechový bubínek nebo i premiérové představení na motivy oceňované knihy Opuštěná společnost od Erika Taberyho. Nejen to nabídne už 23. ročník mezinárodního festivalu Divadelní Flora.

Velitelský kryt civilní obrany v olomouckých Bezručových sadech láká stále více návštěvníků. Lidé nechodí pouze na prohlídky, ale kryt si stále častěji také pronajímají celý - na vlastní akce. Jen za loňských rok jich bylo skoro 50.

29 nových parkovacích míst mohou využívat pacienti a návštěvníci Fakultní nemocnice v Olomouci. Parkoviště za necelých dva a půl milionu korun začali dělníci stavět před třemi měsíci. Dvě místa jsou určena pro držitele průkazek ZTP. 

Moderní třídy pro výuku dílen, informatiky, chemie, fyziky nebo cizích jazyků by už v příštím školním roce měli využívat žáci tří olomouckých základních škol.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok