PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 16. TÝDEN 2019

PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 16. TÝDEN 2019

Novinku v podobě mobilní kanceláře, se kterou přijel za lidmi, představil ve Šternberku hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Byla součástí jeho celodenní návštěvy a dalších jednání ve městě. 

Milion korun si mohou letos rozdělit majitelé domů v historickém centru Prostějova. Peníze z dotačního programu města jsou určeny na rekonstrukci a restaurování památek a dalších objektů.

Příprava ambiciózního projektu Středoevropského fóra v Olomouci bude pokračovat. Ovšem s tím, že na jeho podobu má být vyhlášena nová architektonická soutěž. 

V Praze byli oceněni nejlepší hasiči roku 2018, uspěli i zástupci z Olomouckého kraje. Mezi jednotlivci získal třetí místo Michal Přecechtěl, který pravidelně sbírá medaile na evropských i světových šampionátech v hasičském sportu.

 

Olomoucký kraj rozhodl, že v Mohelnici budou sloučeny dvě školy, které zřizuje. Střední průmyslová škola elektrotechnická a Obchodní akademie. Hlavním důvodem je nízký počet žáků v akademii.

Šternberská výpravní budova projde kompletní rekonstrukcí. Sdružení železniční dopravní cesty, které ji vlastní, chce zbourat jižní křídlo, severní přístavbu i první patro střední části objektu.

Už žádné další masakrování živočichů, rozhodla se úřednice uničovské radnice z odboru životního prostředí. A dala se do zachraňování migrujích žab v nedalekém Valšově Dole. 

Sedm set tisíc korun letos uvolní Olomoucký kraj na propagaci regionálních produktů a na pořádání oblíbených farmářských trhů. Seznam úspěšných žadatelů o dotace už schválili krajští radní. 

Doprava a investice ve městě - to byla některá z témat setkání vedení litovelské radnice a místních podnikatelů. 

V Hranicích už tradičně upozorňuje na velikonoční svátky strom Kraslicovník. Masarykovo náměstí letos zdobí už počtvrté. Barevné velikonoční kraslice pro něj každoročně vyrábí místní obyvatelé.

Počet nezaměstnaných v kraji opět poklesl. Ke konci března jich Úřad práce evidoval 13 723. Nezaměstnanost tak dosáhla 3,1%. Na jedno volné pracovní místo aktuálně připadá 1,3 uchazeče.

Náročná rekonstrukce Uničovského rybníka v Litovli skončila. Dělníci na místě pracovali od října loňského roku.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pu_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok