VÍTE, ŽE - 16. TÝDEN 2019

Městskou část Olomouce Nedvězí a sousedící obec Bystročice by už tento rok měla propojit nová cyklostezka. Tento úsek je navíc i součástí nadregionální Jantarové cyklotrasy. 

Zpřístupnění unikátního freskového sálu v budově Základní školy Komenium, nebo i vyznačení Svatojakubské poutní cesty do španělského Santiaga de Compostela. To jsou některé z novinek, které pro turisty v letošním roce chystá Olomouc. Radnice je představila v rámci oficiálního zahájení nové turistické sezóny. 

Bezpečnost v ulicích Olomouce mohou místní strážníci nově hlídat i za pomocí tří elektromobilů. Podle vedení městské policie mají vozidla především přispět k ekologickému fungování města a k jeho vizitce tzv. Smart city, nebo-li chytrého města. 

Stavba protipovodňových opatření v centru Olomouce běží podle plánu a bez vážnějších komplikací. Uvádí to Povodí Moravy. Intenzivní stavební práce na ochraně města proti povodním začaly před rokem.

 Podívat se na památky nejen na vlastní oči, ale i prostřednictvím rozšířené reality ve speciální mobilní aplikaci. To mohou nově zažít návštěvníci a obyvatelé Olomouce. S novinkou přišlo město - u příležitosti zahájení turistické sezóny. Aplikace Panorama Olomouc je podle svých tvůrců zřejmě první svého druhu v republice. 

Stavbou obchvatu Olomouce - takzvané východní Tangenty - se začala zabývat nová pracovní skupina. Scházet se v ní budou zástupci města, kraje, ŘSD, komisí dotčených městských částí a také signatářů petice.

Unikátní objev se podařil dělníkům při rozsáhlé opravě krovů a střechy Vlastivědného muzea v Olomouci. Rekonstrukce historické památky jejíž historie sahá až do vrcholného středověku, odhalila původní trám datovaný do roku 1775. 

V minulosti vynesl na oběžnou dráhu českou vlajku i plyšového Krtečka. Teď americký astronaut Andrew Feustel navštívil olomouckou Univerzitu Palackého. 

Uklidit přírodu i města po zimě vyrazily v sobotu 6. dubna tisíce lidí. Tradiční akce Ukliďme svět - Ukliďme Česko se konala už pošesté, a to i v Olomouci. 

Koordinace dopravního provozu v Olomouci. To je hlavní poslání nové dopravní ústředny, která naplno začala fungovat v těchto dnech. Město si od ní slibuje lepší informovanost řidičů a tím i menší kolony na silnicích.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok