PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 14. TÝDEN 2019

PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 14. TÝDEN 2019

Do konce letošního ledna mohli lidé nominovat projekty do soutěže Stavba roku Olomouckého kraje 2018. Odborná porota pak vybrala nejhezčí stavby v pěti kategoriích. První vyhlašovanou kategorii staveb určených k bydlení a rekreaci vyhrála moderní olomoucká Rezidence U parku.

Do nově otevřeného depozitáře Vědecké knihovny v Olomouci se v těchto dnech stěhuje více než jeden a čtvrt milionu svazků knih z šesti depozitářů. Nová budova disponuje nejenom velkým skladovacím prostorem, ale i knihařskou a restaurátorskou dílnou. 

Bezmála dvě stě studentů z hranických středních škol se v rámci Projektového dne s Policií České republiky mělo možnost blíže seznámit s náplní práce policistů.

Muzeum Komenského v Přerově otevřelo novou depozitární budovu. Začátkem března do ní pracovníci muzea začali stěhovat devadesát tisíc sbírkových předmětů z nevyhovujích externích depozitářů.

Patnáct učitelů si převzalo v Olomouci ocenění Pedagog Olomouckého kraje. Oceněna byla například Hana Mádrová z olomouckého gymnázia Hejčín, kde vyučuje angličtinu a literaturu, nebo Stanislav Melichar, který má za sebou desítky let praxe ve Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole v Šumperku.                                                                                     

V regionu přibyly v loňském roce další kilometry nových cyklostezek, přispěl na ně i Olomoucký kraj. V rámci dlouholeté podpory cyklodopravy i aktivního trávení volného času.                                                                               

V Olomoucké kraji se připravuje v pořadí už třetí vlna takzvaných kotlíkových dotací. Jejich cílem je nahradit stará nevyhovující topidla na tuhá paliva za moderní a ekologické zdroje vytápění.                                                                  

Olomoucký kraj dlouhodobě podporuje formou stipendií středoškolské obory a profese kterých je na trhu práce nedostatek, aby se na ně hlásilo více studentů a učňů. Teď k nim přidal, od školního roku 2019/2020 další dva – stavební materiály a instalatér.                             

Novela stavebního zákona, sociální bydlení, podpora výstavby malých vodních nádržní a rybníků, elektronizace v oblasti veřejných zakázek. Tato a další témata byla na programu v pořadí už 51. Dne malých obcí, odborné konference, která se tentokrát konala v Olomouci.  

Milion korun si mohou v letošním roce rozdělit majitelé historických domů v Prostějově. Peníze z dotačního programu města jsou určeny na rekonstrukce a restaurování památek a dalších objektů. 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): p_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok