PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 12. TÝDEN 2019

PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 12. TÝDEN 2019

Ve Šternberku bude letos zahájena rozsáhlá rekonstrukce frekventovaného silničního průtahu na trase Olomouc – Uničov, Litovel. Velkou investici připravil vlastník komunikace Olomoucký kraj ve spolupráci se šternberskou radnicí.                           

Lidé teď mohou hlasováním rozhodovat, kdo dostane Cenu veřejnosti za výjimečný počin v oblasti kultury za rok 2018. Olomoucký kraj už spustil na toto téma internetovou anketu, nominace kulturních počinů a přesná pravidla hlasování najdou lidé na webové stránce www.olkraj.cz. 

Šumperk, Lipová – Lázně a Mohelnice. To jsou vítězové krajského kola soutěže Zlatý erb, o nejlepší webové stránky a elektronické služby. Její výsledky byly slavnostně vyhlášeny v Olomouci.

Nové oddělení paliativní péče by mělo už brzy vzniknout v prostějovské nemocnici. Dvaceti těžce nemocným pacientům by mělo sloužit celé jedno patro.

Až do 30. dubna se mohou obce přihlašovat do soutěže Vesnice roku. Trojice nejlepších obcí v kraji se podělí o finanční prémii 600 tisíc korun. Tu nejlepší pak čeká i souboj v celorepublikovém kole. 

62 milionů korun si mohou v letošním roce rozdělit malé obce z krajského rozpočtu na obnovu venkova. Od roku 2017 se tato částka kvůli velkému zájmu obcí zdvojnásobila. 

Bezpečnější cestování vlakem i autem po Jesenicku. To je hlavní smysl investic do trojice železničních přejezdů, které v tomto regionu chystá Správa železniční dopravní cesty. 

Necelých 380 milionů korun si mohou rozdělit malí a střední podnikatelé v rámci Olomoucké aglomerace. Evropské peníze by měly sloužit ke snazšímu zavádění nových výrobků, technologií a služeb nebo i na průmyslový výzkum. 

Policisté ze zásahové skupiny ZONA Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje vytvořili i pro letošní rok kalendář. Lidem přibližuje náročnou práci policistů, současně ale jeho tvůrci myslí i na ostatní. Výtěžek z jeho prodeje, konkrétně 80 000 korun, věnovali dětskému hematoonkoligickému oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci.

Letecká záchranná služba Olomouckého kraje nově jako záložní vrtulník využívá moderní červenobílý Bell 429. Technický provoz v kraji od roku 2017 zajišťuje slovenská letecká společnost ATE. Nový záložní vrtulník bude k dispozici na základně v Žilině, odkud ho v případě potřeby bude možno hned nasadit.

 

 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pu_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok