VÍTE, ŽE - 12. TÝDEN 2019

VÍTE, ŽE - 12. TÝDEN 2019

Olomouc si pietním aktem připomněla 169. výročí narození T. G. Masaryka, našeho prvního prezidenta.

K celostátní akci Březen - měsíc čtenářů se každoročně připojuje i Knihovna města Olomouce. Nejenom pro své čtenáře připravila zajímavé akce jak v hlavní budově, tak i na svých pobočkách.

Na Mezinárodní den žen se v olomouckém komunitním centru Pešek sešli čtecí babičky a dědečkové. Ti chodí pravidelně číst dětem pohádky do jedné z dvaceti dvou zapojených mateřských školek v Olomouci a okolí. 

Olomoucké dopravní centrum Semafor zahájilo tento týden svůj provoz. Do sezony vstupuje s novými buginami a pro své návštěvníky má připraveno spoustu zajímavých akcí.

Jeden z kvalifikačních zápasů o postup na mistrovství Evropy si česká fotbalová reprezentace zahraje v Olomouci. Zápas Česko - Černá Hora bude Andrův stadion hostit v pondělí 10. června. 

Olomouc a další turisticky zajímavá místa v regionu se dlouhodobě potýkají s nedostatkem kvalifikovaných průvodců. Největší zájem je o ty, ovládající méně obvyklé jazyky jako například čínština, japonština, španělština nebo korejština. Poptávku se snaží pokrýt Univerzita Palackého. 

Zabezpečení sloupů s plachtami v olomouckém rozáriu by mělo být hotovo do konce března. Na svém webu to uvedlo Výstaviště Flora, které nedávno rekonstruovanou růžovou zahradu provozuje. 

Úsporu v řádu milionů korun ročně - to si slibuje olomoucká radnice od nové energetické koncepce. S návrhem na vypracování dokumentu se už seznámilo vedení města. 

V Olomouci startuje kompletní rekonstrukce fasády radnice na Horním náměstí. Víc jak rok tak bude radnice skryta za lešením. 

 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok