PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 10. TÝDEN 2019

PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 10. TÝDEN 2019

 

Cestovní ruch v Olomouckém kraji je v posledních letech na vzestupu. V roce 2017 byl zaznamenám meziroční nárůst návštěvníků o 10 procent.

Ve čtvrtek 28. února byli oceněni nejlepší policisté a zaměstnanci Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje za rok 2018. V průběhu slavnostního ceremoniálu byli předány medaile Za statečnost, Za zásluhy o bezpečnost, Za Věrnost, Čestné medaile.                 

Nová učebna robotiky o nové stroje teď zkvalitní výuku ve Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole v Šumperku. Slavnostně byly uvedeny do provozu v rámci Robotického dne s průmyslovkou který se tady konal. 

Jak zajímavá je práce se dřevem si při výrobě misky z lipového dřeva vyzkoušeli žáci ze základních škol na Šumpersku. Střední škola železniční, technická a služeb v Šumperku připravila ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou pro osmáky a deváťáky soutěž Vůně dřeva.                                     

Loni představil Olomoucký kraj novou koncepci paliativní péče. Má zajistit lidem, které nelze vyléčit nebo jsou v terminálním stádiu nemoci, co nejlepší a důstojnou péči po zbytek života. Pro letošní rok už na to připravil hned tři konkrétní dotační tituly. Na lůžkové a domácí služby je připraveno k rozdělení celkem 5,5 milonu korun. 

Uníkový východ v podobě tobogánu, moderní design budovy nebo speciální rolety. Tak vypadá moderně zrekonstruovaná Mateřská škola Nádražní ve Šternberku.                                        

Olomoucký kraj podporuje činnost záchranných stanic pro živočichy i akce v oblasti životního prostředí a zemědělství. Vyhlásil dva nové dotační tituly, kde je alokováno 3,5 milionu korun.

Už potřetí mohou letos lidé nominovat nejlepšího neprofesionálního knihovníka v kraji. Návrhy bude až do 15. března přijímat Vědecká knihovna v Olomouci. O udělení titulu pak rozhodne odborná komise. 

Desítky milionů korun si budou v letošním roce moci rozdělit obce a sportovní kluby v kraji na opravu a výstavbu sportovišť. O peníze z krajského rozpočtu v lednu a v únoru požádalo 131 zájemců.

Nezapomenuté příběhy - tak zní název projektu, ve kterém studenti olomoucké Univerzity Palackého zachycovali vzpomínky seniorů v kraji. Do projektu se zapojilo celkem dvaadvacet studentů sociální práce na Cyrilometodějské teologické fakultě a také šest domovů pro seniory, zřízené krajem. 

Více než 171 milionů korun si budou moci rozdělit obyvatelé Olomouckého kraje v plánované třetí vlně kotlíkových dotací. Příspěvek Ministerstva životního prostředí půjde na výměnu minimálně 1715 starých kotlů na pevná paliva. Nahrazeny by měly být tepelnými čerpadly, kotli na biomasu nebo kondenzačními kotli.

 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pppp_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok