VÍTE, ŽE - 10. TÝDEN 2019

 

Olomoucká radnice bude spolupracovat se studenty architektury Českého vysokého učení technického v Praze. Od dohodnuté spolupráce si město slibuje inspiraci ohledně řešení úprav veřejného prostranství. Město se spolu s pražskými studenty architektury zaměří i na Staroměstské kasárny, nevyužité proluky v centru města, prostory u Velkomoravské ulice nebo nezastavěné území mezi ulicemi Brněnská a Schweitzerova.

Fenky berberské chová olomoucká zoo už od roku 2006, za tu dobu jich odchovali už dvacet osm. Ta poslední se narodila v polovině prosince loňského roku. V prvních dvou měsících jejich života je ale rodiče bedlivě střežili a nechtěli je ukázat ani ošetřovatelům. Dnes už se rozkoukávají a rádi si pochutnají i na sarančatech.

Devatenáctka olomoucké Sigmy podlehla na domácí půdě francouzskému týmu Olympique Lyon 0:2. S mládežnickou obdobou Ligy mistrů se tak loučí. Domácí tým na hřišti předvedl srdnatý výkon. Fanoušci dokázali na Andrově stadionu vytvořit skvělou atmosféru. Zároveň také návštěvou utkání přispěli dvouletému Patrikovi, který se narodil s nevyléčitelnou nemocí, která způsobuje úbytek svalů. Veškerý výtěžek ze zakoupených vstupenek byl věnován právě jemu.

Město Olomouc chce úzce spolupracovat s Univerzitou Palackého Olomouc. Právě probíhají intenzivní jednání o formě a rozsahu spolupráce, ta by měla přinést větší propojení obou instutucí a vzájemná podpora v oblasti vědy, kultury i cestovního ruchu.

Spolupráce v budování a opravě silnic v kraji - to bylo jedno z hlavních témat setkání kanadské velvyslankyně Barbary C. Richardsonové s představiteli Olomouckého kraje, které se konalo v minulém týdnu. 

Charita Olomouc pořádá sbírku Krajíc chleba pro chudé. Tentokrát je cílena na konzervy a trvanlivé potraviny.

O podpoře ze státních i evropských peněz pro významné projekty v Olomouci jednal primátor Miroslav Žbánek a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. 

Rekordní částku přesahující 3 miliony korun obdrží dětská hemato-onkologie Fakultní nemocnice v Olomouci. Peníze se podařilo vybrat díky charitativnímu prodeji vánočních hvězd. 

Lepší hospodaření s dešťovou vodou v Olomouci. To je cíl studie, kterou město představilo veřejnosti. Magistrát chce v budoucnu pružněji reagovat na střídání období veder a sucha s přívalovými dešti.

Olomoučtí radní rozdělili dotace ve výši 55 milionů korun. Dotace pomůžou ve školství, sportu, sociálních službách, ale také v kultuře, cestovním ruchu nebo životním prostředí. Zároveň vzniknou dva nové zcela dotační tituly, ty budou teprve vyhlášeny.

 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok