PŘEHLED UDÁLOSTI - 4. TÝDEN 2019

PŘEHLED UDÁLOSTI - 4. TÝDEN 2019

V léčebném ústavu v Pasece na Uničovsku bylo slavnostně otevřeno po více jak rok trvající rekonstrukci plicní oddělení. 

Atraktivní místa, příroda, památky, pohybové aktivity i relaxace, turistika, lyžování, lázeňství, taková byla nabídka Olomouckého kraje na veletrhu cestovního ruchu Regiontour 2019.

Lidé mohou posílat nominace na Cenu hejtmana za práci ve prospěch osob se zdravotním postižením, za činnost jednotlivců, organizací či spolků v uplynulém roce se sídlem v Olomouckém kraji. 

V Přerově vznikne nová Vyšší odborná škola pro výuku zdravotních sester. 

Před Vánocemi jsme Vám přinesli reportáž, kde hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk spolu s primátorem města Olomouce Miroslavem Žbánkem prodávali vánoční punč. Za tři hodiny prodeje se jim pro Klokánek podařilo získat více než třicet tisíc korun. Rozhodli se ale, že částku zaokrouhlí na padesát tisíc a že tak přispějí i oni sami. Výtěžek z prodeje punčů osobně předali olomouckému Klokánku a na vlastní oči se přesvědčili o tom, že peníze jsou opravdu darovány do správných rukou.

Cestující autobusovou dopravou od prostějovských lázní by už letos na konci letních prázdnin měl před nepříznivým počasím ochránit moderní autobusový terminál. 

Více než 33 000 dopravních přestupků zaznamenala v uplynulém roce dopravní policie v celém Olomouckém kraji. Na pokutách za ně vybrala téměř 16 miliónů korun.

Unikátní přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně v Jeseníkách vloni navštívilo více než 88 tisíc lidí. Více než 33 tisíc z nich absolvovalo exkurzi přímo v podzemních prostorách elektrárny.

Více než 11,5 milionu korun si rozdělí sedm takzvaných pověřených knihoven v Olomouckém kraji. 

Od 21. ledna až do 1. února mohou letos podávat zájemci své žádosti o dotace z rozpočtu města Zábřeh. Úřad pro letošní rok vyhlásil tři programy.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pu_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok