VÍTE, ŽE - 2. TÝDEN 2019

Primátor města Olomouce Miroslav Žbánek spolu s ředitelem Fakultní nemocnice Olomouc Romanem Havlíkem přivítali letošní olomoucké první miminko. Josef Spurný se narodil v odpoledních hodinách na Nový rok.

Centrum Semafor neustále rozšiřuje svou nabídku kurzů dopravní výchovy. Letos přišli se zkušební verzí projektu Přemysl aneb s námi to nezvoráte. 

Michal Štípa, první sólista baletu Národního divadla v Praze míří do Olomouce, od ledna se stane uměleckým šéfem baletu Moravského divadla. 

Velké změny v modelu řízení olomouckých městských firem připravuje rada města. 

Komise městských částí Olomouce získají příští rok navíc přes 10 milionů korun. Peníze budou sloužit na revitalizaci zanedbaných míst, komise je budou moci použít například na opravy chodníků a další potřebné rekonstrukce.

Vojenská nemocnice Olomouc pečuje o své pacienty už 270 let, v celostátním projektu Health Care Institute se v roce 2017 stala třetí nejlepší nemocnicí v České republice. 

S první repertoárovou novinkou se Moravské divadlo v Olomouci představïlo už tuto neděli. V komorním prostředí Divadla hudby uvedlo tragikomedii Kočičí hra od maďarského autora Istvána Örkényho.

Tradiční vánoční trhy v Olomouci podle radnice letos navštívily desetitisíce lidí, a to nejen z Česka, ale mimo jiné i ze Slovenska, Polska, Rakouska, Španělska nebo Dánska. Nejvíc návštěvníků do Olomouce dorazilo o víkendu 15. a 16. prosince. 

Novou příručku s praktickými informacemi o třídění odpadů a jejich svozu ve městě si mohou od ledna vyzvednout obyvatelé Olomouce. 

Přesně 445 let uplynulo v sobotu 22. prosince od založení Olomoucké jezuitské univerzity. Listina, kterou byla založena, nechal v roce 1573 ve Vídni vyhotovit tehdejší císař Maxmilián II. Habsburský.

Olomoučtí dobrovolní hasiči v Černovíře a Radíkově získali špičkově vybavená nová auta. Ta stará už dlouho dosluhovala, proto je nahradila nová, bezpečná vozidla, která splňují potřebné standardy.

 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok