PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 52. TÝDEN 2018

PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 52. TÝDEN 2018

Na Jesenicku byla v závěru roku dokončena největší letošní investice do silniční sítě, kterou vlastní a spravuje Olomoucký kraj. Jde o opravenou trasu mezi obcemi Písečná a Supíkovice v délce přes 5 kilometrů.

Sportovci v Hranicích získají v novém roce více peněz z městského rozpočtu. Vyplývá to z nové Koncepce podpory tělovýchovy a sportu města, kterou přijalo zastupitelstvo.

Symbolický vánoční dárek v podobě nové krajské silnice 3. třídy dostali obyvatelé a motoristé v Úsově na Mohelnicku. Výrazně zlepší dopravní situaci na frekventovaném tahu Šternberk – Mohelnice. 

Ke 30. září 2018 žilo na území Olomouckého kraje 632 521 obyvatel. Vyplývá to z údajů které nedávno zveřejnil Český statistický úřad. Počet lidí od začátku roku poklesl o 657 osob. 

Jak vypadal štědrovečerní stůl v 1. polovině 19. století v hanácké chalupě nebo na statku. To je v těchto dnech k vidění v infocentru ve Velké Bystřici na Olomoucku.

Město Šternberk vyhlásilo na příští rok čtyři dotační programy. Pro oblast sociálních věcí, humanitární pomoci a zdravotnictví, sportu a volného času, kultury a cestovního ruchu. Žádosti se přijímají do 7. ledna. 

Zazpívej slavíčku. To je název nové pěvecké soutěže, která měla premiéru v Olomouci. S cílem dát prostor amatérským zpěvákům  a hudbou a zpěvem je navzájem propojit napříč generacemi – od dětí až po seniory. Prvního ročníku se zúčastnilo devět soutěžních dvojic, nejmladšímu účastníku bylo 5 let, nejstaršímu téměř devadesát. 

Jeseník opustí Sdružení lázeňských míst České republiky. Na svém prosincovém zasedání to odsouhlasili zastupitelé.

Tři česká muzea lidové architektury přecházejí od nového roku pod správu Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Změna se týká i Hanáckého skanzenu v Příkazích na Olomoucku.

Restaurace a kavárna v Městském domě v Přerově změní od ledna  provozovatele. Ztrátový podnik fungoval od roku 2014 v režii města. Nová smlouva s pražskou společností byla podepsána na dobu pěti let. 

Úspěšní nohejbalisté prostějovského Sokola a jejich fanoušci mají nově opravenou tribunu pro 150 lidí.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pu_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok