PŘEHLED UDÁLOSTI - 50. TÝDEN 2018

PŘEHLED UDÁLOSTI - 50. TÝDEN 2018

Nový silniční most byl slavnostně otevřen v obci Bedihošť na Prostějovsku. Bude sloužit nejen motoristům, ale i k bezpečnému převedení cyklistů a chodců po stezce, která tudy také povede. 

Olomoucký kraj představil novou koncepci rozvoje paliativní péče. Je určená pro pacienty s nevyléčitelnými chorobami v pokročilém nebo terminálním stavu, aby jim co nejvíce ulehčila poslední chvíle života.  

Speciální dráha, která rozvíjí sportovní dovednosti dětí, dá se postavit v tělocvičně i venku a k tomu podmínka zapojení žáků celé školy. To jsou základní pravidla soutěže o Hejtmanův pohár. Ti nejlepší, co se jí účastnili v Olomouckém kraji, si teď převzali na krajském úřadě ocenění. 

Domov u Třebůvky, v Lošticích na Mohelnicku poskytuje sociální služby pro osoby se sníženou pohyblivostí. Právě teď má za sebou rozsáhlou rekonstrukci. Skončila závěrečnou etapou, která podstatně vylepšila kvalitu bydlení zdejších klientů. Obnova se týkala 39 bytových jednotek ve kterých žije 45 lidí.

1200 metrů dlouhý úsek silnice z obce Lazníky směrem na Tršice byl slavnostně otevřen. Před rekonstrukcí byla komunikace dlouhodobě v nevyhovujícím stavu. Vybudovala se nová rozšířená silnice, vysadily se stromy a opravou prošly i vjezdy na pole.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pu_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok