PŘEHLED UDÁLOSTI - 48. TÝDEN 2018

PŘEHLED UDÁLOSTI - 48. TÝDEN 2018

Aktuální otázky rozvoje venkova, financování, setkání se pracovníky ministerstev, diskuse o problémech. Takový byl program Dne malých obcí. Odborné konference která se konala v Olomouci za účasti zhruba 350 zástupců samospráv z celé Moravy. 

Tři miliony korun má připraven Olomoucký kraj pro příští rok na obnovu a výstavbu dětských dopravních hřišť. Jde o nový dotační titul, který v regionu zatím nebyl. Napřed mají být dotace určeny pro obce s rozšířenou působností, do kterých se dopravní výchova především soustřeďuje. V kraji je jich třináct. 

Olomoucký kraj ze zákona zodpovídá za zajištění a financování základní dopravní obslužnosti. Jen v autobusové dopravě má hejtmanství příští rok uhradit dopravcům za ztrátový provoz na objednaných linkách přes půl miliardy korun. Komplikací je teď ale i výpadek komerčních autobusových spojů na trasách Jeseník, Šumperk, Olomouc a Přerov. Pro dopravce už byly prodělečné. 

Na osmdesát středních škol a učilišť z celého regionu se představilo na přehlídce Scholaris, určené pro žáky osmých a devátých tříd, kteří se rozhodují pro budoucí povolání. Už tradičně se konala v Olomouci ve Střední polytechnické škole. 

Silnice mezi Olomoucí a Chomoutovem se otevřela o dva týdny dříve než bylo v plánu. Na dva a půl kilometru dlouhém úseku byly vyrovnány krajnice, vyčištěny příkopy a položeny dvě nové vrstvy asfaltu. Celá rekonstrukce krajské silnice stála patnáct miliónů korun a byla uhrazena ze státní dotace.

Nové vybavení získali v těchto dnech vybrané jednotky dobrovolných hasičů v Olomouckém kraji. Jednotky z Plumlova a Olomouce převzaly mimo jiné i nové dýchací přístroje. Hasičům v Jeseníku pak začal sloužit naviják pro jejich speciální požární auto. Na pořízení nového vybavení pro tyto tři jednotky se kromě místních městských úřadů podílel i Olomoucký kraj, a to částkou 431 tisíc korun.

Základní a mateřská škola v Cholině na Olomoucku je připravená na zimu. Budova má nové plynové kotle a bojlery, které nahradily vysloužilé a nevyhovující zařízení v havarijním stavu.

 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pu_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok