pic/file/any/big/t/tmGSyAswkAAA.jpg.png

PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 39. TÝDEN 2015


 

V přehledu událostí z Olomouckého kraje tentokrát najdete ….

Náměstek olomouckého hejtmana Alois Mačák z ČSSD rezignoval na všechny veřejné funkce. Z funkce odstoupil i prostějovský primátor Miroslav Pišťák také z ČSSD.
Radní Olomouckého kraje navštívili Šternberk. Diskutovali se studenty lesnické a strojírenské školy, prohlédli si Vincentinum, poskytovatele sociálních služeb, setkali se zástupci neziskových organizací a starosty obcí. 
Hustopeče nad Bečvou mají vyřešeny letité problémy s dopravou v centru. Slavnostně tam byla otevřena nově rekonstruovaná křižovatka.
Olomoucké hejtmanství rozdělilo 3 miliony 300 tisíc korun na podporu mládežnického sportu. Jde o mimořádnou dotaci od Českého olympijského výboru. Peníze půjdou přímo klubům a oddílům.
V Čechách pod Kosířem na Prostějovsku se začalo stavět záchytné parkoviště. Malá obec na Prostějovsku už totiž nezvládala nápor návštěvníků o víkendech a při různých akcích. Ročně jich tam přijíždí na 30 tisíc. 
Dvaatřicet středních škol v Olomouckém kraji se zapojilo do projektu na podporu přírodovědného a technického vzdělávání.

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok