VÍTE, ŽE? - 39. TÝDEN 2021

Na přírodním koupališti Poděbrady skončila hlavní sezóna. Provozovatel areálu se proto pustil do zemních prací a terénních úprav.  Ty mají hlavně přispět k větší bezpečnosti návštěvníků při koupání. 

14. září uplynulo přesně osmdesát čtyři let od smrti T. G. Masaryka. Osobu významného filozofa, sociologa, pedagoga a prvního československého prezidenta si při této příležitosti připomněli lidé po celé republice. Nejinak tomu bylo i v Olomouci. 

Plně vybavené moderní vozidlo za šest milionů a osm set tisíc korun si od zástupců radnice převzali dobrovolní hasiči z olomoucké městské části Chválkovice.

Olomoucké Moravské divadlo uvedlo premiéru jediné opery Ludwiga Van Beethovena -  Fidelio. Na olomoucké jeviště se vrací po skoro třiceti letech.

Výměna řetězu motorové pily, kombinovaný i přesný řez a odvětvování. V těchto disciplínách předváděli svoji zručnost účastníci tradiční soutěže Hanácké pilař, která se konala v Olomouci. 

Upozornit koloběžkáře na to, že pro ně ze zákona platí stejné povinnosti jako pro cyklisty. To byl cíl speciální dopravní akce v Olomouci. 

Hodonínská zoo kvůli nedávnému ničivému tornádu přijde o pavilon akvárií. Tamní mořští živočichové se tak vydávají na cesty do spřátelených zoologických zahrad. Ta olomoucká se nově stala domovem pětileté samice žraloka černoploutvého. 

Začala jedna z největších investičních akcí olomouckého dopravního podniku za poslední desetiletí. Ve Fibichově ulici poblíž hlavního vlakového nádraží vznikne nový hala pro odstavování a servis tramvají. 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2021_09_29_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok