VÍTE, ŽE? - 25. TÝDEN 2021

Olomouc - léto na pohodu. Tímto sloganem chce v letošním roce zaujmout město turisty. Početné památky ve městě si lidé budou moci prohlédnout i v rámci komentovaných prohlídek. 

Na jednodenní návštěvu přijel do Olomouce Andrej Babiš. Na radnici předseda vlády s primátorem jednal například i o ekonomické situaci města a rozpočtovém určení daní. Premiér navštívil ochoz radniční věže i zrenovovaný freskový sál v základní škole Komenium. 

Olomoucké Horní náměstí rozkvetlo letničkami, trvalkami a travinami. Postarali se o to zahradníci Výstaviště Flora. Tři velké kruhové záhony o průměru 5 metrů a dva menší zdobí prostor před radnicí. 

Unikátní projekt digitalizace sbírkových předmětů a vytvoření nového virtuálního muzea zahájilo za podpory Olomouckého kraje a Evropské unie Vlastivědné muzeum v Olomouci. Virtuální podobu by díky němu mohlo získat více než 70 tisíc exponátů.

Část Rudolfovy aleje ve Smetanových sadech v Olomouci po celý pátek patřila Štafetě na vozíku. Štafeta trvala celkem 12 hodin. Tradiční akce, kterou pořádá Spolek Trend vozíčkářů Olomouc se poprvé konala už v roce 2013. 

Kostely, historické paláce, úzké uličky a samozřejmě i Sloup Nejsvětější Trojice zapsaný na prestižní seznam UNESCO. Nejen za těmito lákadly do Olomouce jezdí turisté z Česka i z ciziny. Dojem z návštěvy města ovšem na některých místech kazí nevkusná reklama. V budoucnu by ale křiklavých poutačů mohlo být méně. Pomoci má k tomu nový dotační titul, který schválili městští radní.

Olomouc získá novou turistickou atrakci. Tedy lépe řečeno staronovou. V Bezručových sadech totiž začala stavba vodopádu.

Výstavy, filmová představení nebo i prezentace maďarské gastronomie. Nejen na tyto akce se mohou během letošního roku těšit obyvatelé i návštěvníci Olomouce. Akci města nazvanou česko-maďarský rok zahájilo slavností setkání v historické radnici na Horním náměstí. 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_2021_06_23_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok