PŘEHLED UDÁLOSTÍ  - 38. TÝDEN 2020

PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 38. TÝDEN 2020

V Městském domě v Přerově byly slavnostně předány Ceny Olomouckého kraje v oblasti kultury za rok 2019. Hlavní cenu za celoživotní přínos obdržel František Surmik z Jeseníku, muzikant a organizátor řady kulturních akcí a festivalů. 

Po nově opravené silnici už jezdí řidiči mezi Uničovem a obcí Dlouhá Loučka. Dlouhodobě byla ve špatném stavu. Stavební práce na více než čtyřkilometrovém úseku přišly na přibližně 66 milionů korun.

Dvě nově zrekonstruované základní školy dostali k 1. září žáci na Olomoucku a Prostějovsku. Jedna z nich, ta větší, je v Náměšti na Hané. 

Po dvou letech skončila revitalizace parku léčebného ústavu v Moravském Berouně na Šternbersku. Původně byl areál v havarijním stavu. Nově v něm přibylo více 120 stromů, květné louky, stovky metrů pěšinek a relaxační zóny. 

Kdo má zájem o kvalitní výrobky domácího původu, ale i zajímavé služby nebo zážitky, má teď k dispozici Katalog regionální produkce Olomouckého kraje. Jeho druhé aktualizované vydání představuje na 250 subjektů z celého regionu. 

Mimořádná situace spojená s pandemií koronaviru se projevila na rekordně nízkém počtu sňatků v Olomouckém kraji. Za prvních šest měsíců letošního roku v regionu sňatek uzavřelo 771 párů. Proti stejnému období loni to bylo o 594 sňatků méně. Tedy o více než 43 procent. Informoval o tom Český statistický úřad. 

V Hranicích Na Staré střelnici byly slavnostně uděleny Ceny Olomouckého kraje za rok 2020 v oblasti životního prostředí. 

Na pět desítek dárců krve z regionu Hané bylo v Olomouci vyznamenáno zlatou medailí Jana Janského, za čtyřicet bezplatných odběrů. Šlo v tomto případě o dobrovolníky kteří spolupracují s Transfuzní stanicí v olomoucké Fakultní nemocnici. 

Informace o hospodaření Olomouckého kraje, dotacích z hejtmanství, od státu i z evropských zdrojů, diskuse se zástupci měst, obcí i ministerstev, to byla hlavní témata v pořadí už 17. Konference samospráv Olomouckého kraje která se konala v Olomouci. 

Voda v Plumlovské přehradě na Prostějovsku je nevhodná ke koupání. Ukázaly to výsledky posledního měření hygieniků. 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): PU_2020_09_18

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok