PŘEHLED UDÁLOSTÍ  - 36. TÝDEN 2020

PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 36. TÝDEN 2020

Olomoucký kraj slaví 20 let od svého založení. K výroční hejtmanství připravilo pro veřejnost akce s bohatým programem.

Po nově opravené silnici jezdí řidiči v Hrubé Vodě, místní části Hluboček na Olomoucku.          

Olomoucké hejtmanství podpoří rozvoj malých a středních firem v regionu. Prostřednictví programu Platinn. O realizaci se postará Inovační centrum Olomouckého kraje.

Nové cyklostezky dokončuje Uničov z místní části Střelice.

Hrad Helfštýn má nové lákadlo pro návštěvníky. Po několikaleté rekonstrukci byl otevřen hradní palác.

V Jeseníku budou mít po dlouhých letech nový skatepark. Nahradí už dávno nevyhovující areál v Šumperské ulici. 

Město Šumperk za poslední rok a půl rozkvetlo. Přibyly záhony letniček i trvalek, v parcích vznikly rozkvetlé louky, veřejné osvětlení zdobí květiny nejrůznějších barev. Šumperská radnice bude v tomto trendu dál pokračovat, v souladu se strategií rozšiřování zeleně. 

Turistické lokality v regionu hlásí vysokou návštěvnost. Projevilo se tak uvolnění restriktivních protikoronových opatření.

Secesní Národní dům v Prostějově architekta Jana Kotěry prošel v minulých letech nákladnou rekonstrukcí. Postupně se do budovy navrací i historická vitrážová okna, odstraněná Němci při necitlivé přestavbě interiérů za 2. světové války. 

Řidiči v Mohelnici se dočkají plynulejší dopravy. Dvě vytížené křižovatky nedaleko tamního hřbitova nahradí velký kruhový objezd. 

Soutěž Babička roku Olomouckého kraje se letos uskuteční, 15. září na výstavišti Flora v Olomouci. Ale s mimořádnými hygienickými opatřeními. V sále bude maximálně 500 osob a všichni musí mít roušky.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): PU_2020_09_04

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok