PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 10. TÝDEN 2020

PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 10. TÝDEN 2020

Olomoucký kraj teď rozděluje lidem příspěvky na moderní ekologické zdroje vytápění. V rámci 3. vlny takzvaných kotlíkových dotací. Zájem je ale vyšší než jsou finanční možnosti. Hejtmanství chce proto získat další peníze navíc, aby vyšlo na všechny žadatele.  

Olomoucký kraj vyhodnotil a ocenil své sportovce roku. Slavnostní akce se konala v Městském domě v Přerově. Nejlepším sportovcem roku 2019 byla vyhlášena členka domácího tenisového klubu Precheza, 21. hráčka světa – Karolína Muchová. 

Hrou na nové klavírní křídlo v novém koncertním sále byly slavnostně otevřeny po nákladné rekonstrukci prostory Základní umělecké školy v Litovli. 

Rehabilitační a vzdělávací akce pro zdravotně postižené, dárcovství krve, významné projekty zaměřené na výchovu občanů k péči o vlastní zdraví. Tyto a další aktivity letos opět podpoří Olomoucký kraj formou dotací. V rámci Programu na podporu zdraví a zdravého životního stylu obyvatel. 

Až 132 milionů korun má získat místní část Přerova Dluhonice jako kompenzaci za zvýšenou zátěž z provozu plánované dálnice D1. Zástupci Přerova i samotných Dluhonic se na tom dohodli se Státním fondem dopravní infrastruktury a Olomouckým krajem. 

Celkem 256 starých oken, luxferů a 13 dveří a vrat bylo vyměněno při rekonstrukci polikliniky v Jeseníku. Některá původní okna byla stará téměř devadesát let. Výměna má pomoci snížit náklady na vytápění budovy.

Zemědělci v Olomouckém kraji vloni zaznamenali lepší sklizeň u většiny plodin než v extrémně suchém roce 2018. I tak byly ale loňské výnosy u zemědělských plodin spíše průměrné. Ukázala to aktuální data Českého statistického úřadu. 

Až do 12. prosince nebudou mezi Olomoucí a Šternberkem jezdit žádné vlaky. V úterý 3. března totiž na této trati začala nepřetržitá výluka. Důvodem je modernizace trati.

Výstava Věstonické Venuše ve Vlastivědném muzeu v Olomouci nebo kniha o jeskyňářích z Prostějova. To jsou jen někteří z deseti projektů nominovaných na Cenu veřejnosti za výjimečný počin v oblasti kultury za rok 2019. Ocenění bude udělovat hejtmanství. O vítězi ale rozhodne hlasování lidí v internetové anketě. 

V uplynulém roce byla v rámci Olomouckého kraje zahájena výstavba 2089 bytů. Jejich počet byl nejvyšší za posledních 11 let. Ukázala to aktuální zpráva zveřejněná Českým statistickým úřadem. 

​Také v letošním roce se mohou obce v regionu zapojit do krajského kola soutěže Vesnice roku. Čas na přihlašování mají do konce dubna. 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pu_2020_03_06_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok