PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 6. TÝDEN 2020

PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 6. TÝDEN 2020

Olomoucký kraj chce posílit ochranu obyvatel proti požárům a únikům životu nebezpečných plynů. Třem vybraným skupinám proto nechá zdarma instalovat speciální detektory, které je upozorní na hrozící nebezpečí. 

Šternberk vyhrál krajské kolo soutěže Historické město roku 2019. Hodnotí se v ní péče o památky i celkový vzhled města. Šternberk uspěl například díky dlouhodobé rekonstrukci bývalého augustiniánského kláštera. Pamětním listem byla oceněna i záchrana altánu v Tyršových sadech. 

Olomoucké hejtmanství připravuje novou aplikaci – jízdní doklad do mobilu pro osobní dopravu. Aplikace bude zavedena v rámci integrovaného systému ve vlacích, autobusech i MHD. 

Podél Plumlovské přehrady na Prostějovsku povede nová cyklostezka. Po její severní straně propojí obec Mostkovice a město Plumlov s vyhledávaným zámkem. Investice přijde na asi 28 milionů korun.

Navýšení dotací do kultury a sportu, nárůst investic do dopravy a velkých stavebních akcí, navýšení platů v krajských organizacích podle nařízení vlády. V tomto duchu je sestaven rozpočet Olomouckého kraje na rok 2020. Koncipován je jako vyrovnaný, a to ve výši 6 miliard 200 milionů korun, což je asi o půl miliardy víc než rozpočet roku předchozího.

Už více než měsíc vozí v Šumperku seniory, zdravotně postižené i jejich doprovod takzvaný Taxík Maxík. Využily jej desítky místních obyvatel. Na cestu k lékaři i za jinými sociálními službami. 

V první polovině tohoto roku začne stavba nové základny Zdravotnické záchranné služby v Uničově. Hejtmanství už vybralo stavební firmu, která ji bude realizovat. O zakázku se ucházelo šest společností. Investice vyjde krajský rozpočet na 15 milionů korun. Svému účelu má nová základna začít sloužit v příštím roce.

Město Prostějov by mohlo zachránit historickou budovu místního vlakového nádraží. Tím že by ji odkoupilo od Správy železnic. Jako možnost to uvedl Jiří Rozehnal, náměstek primátora. Jednání se státní organizací podle něho stále pokračují a nic zatím není rozhodnuto. 

Problémy s vodou z jarních tání v Bečvě tíží opakovaně město Hranice. Vyřešit je má rekonstrukce tamního jezu.

Letošní 26. ročník extrémního armádního závodu opět prověřil schopnosti a zdatnost účastníků v náročném prostředí zimních Jeseníků. Tentokrát jej nejlépe zvládl tým vojáků z Agentury logistiky ve Staré Boleslavi.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pu_2020_02_07_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok