VÍTE, ŽE - 46. TÝDEN 2019

Rekonstrukce železničního přejezdu ve Wolkerově ulici zkomplikovala dopravu v Olomouci. Důležité křížení tramvajové a železniční trati se naposledy opravovalo před čtrnácti lety. Teď kvůli opravám nebudou tramvaje mezi zastávkami Okresní soud a Nová Ulice jezdit až do 9. prosince.

Základní škola Gorkého v Olomouci se dočkala rozsáhlé rekonstrukce. Budova má novou elektroinstalaci i vzduchotechniku. Nejmodernější vybavení pak získalo i šest odborných učeben. 

Doprava, parkování ve městě, ale i přípravy na nadcházející rok věnovaný česko-slovenským vztahům. To byla jen některá témata, jimž byla věnována oficiální návštěva starostky Bratislavy - Starého města Zuzany Aufrichtové v Olomouci. 

Policie odložila trestní oznámení týkající se nákupu pozemků pro budovu Středoevropského fóra v Olomouci. 

Popíjení alkoholu v historickém centru Olomouce od 8. ledna příštího roku omezí městská vyhláška. Pro její úpravu hlasovala většina zastupitelů. 

Stavba nového mostu v Komenského ulici se blíží ke konci. Dělníci během následujících týdnů stavbu osadí betonovým zábradlím a položí asfaltový povrch. Běžný provoz by se tak na důležitou spojnici mezi Komenského a Pasteurovou ulicí měl vráti ještě před koncem tohoto roku - 18. prosince. 

Další injekční stříkačky našli v uplynulých dnech v ulicích Olomouce městští strážníci. Od začátku roku se tak už postarali o likvidaci více než 300 injekčních stříkaček a jehel. Proti stejnému období vloni tak jejich počet klesl o polovinu.

Třicet let od pádu komunismu si v letošním roce připomínají nejen obě nástupnické země tehdejšího Československa, ale i další země bývalého východního bloku. V Česku se hlavní oslavy budou konat už tuto neděli 17. listopadu, tedy na den přesně třicet let od studentské demonstrace na Národní třídě v Praze, kterou takzvaná Sametová revoluce začala. Řada vzpomínkových akcí se bude konat i v Olomouci.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): VITE_2019_11_13

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok