PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 32. TÝDEN 2019

PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 32. TÝDEN 2019

Městu Šumperk se před pár lety podařilo odkoupit historickou budovu tehdejší manufaktury z 18. století. V době napoleonské barikády se zde vyráběl manšestr. Šumperská manufaktura utichla po odchodu vojáků a výroba se přesunula do Velké Británie. Samotná budova pak po mnoho let zůstala prázdná a chátrala. Její rekonstrukce si teď vyžádá desítky milionů korun. Město plánuje, že do jejich prostor navrátí historii výroby látek v podobě textilního muzea.

Vlastivědné muzeum v Jeseníku slavnostně otevřelo novou depozitářní budovu. Na začátku letošního roku do ní začali pracovníci muzea stěhovat tisíce sbírkových předmětů z nevyhovujících prostor. Nový depozitář je už nyní z 60% zaplněný, zbývající prostor vystačí ale na dalších 10 let.

Šumperské přednádražní se začíná měnit k lepšímu. Město se totiž pustilo do vybudování přestupního terminálu za téměř 165 milionů korun. Cestujícím nově nabídne zastřešené zastávky, výpravní budovu s čekárnou a sociálním zázemím. Nebudou chybět ani nová parkovací místa pro téměř 150 aut. 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pu_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok