VÍTE, ŽE - 8. TÝDEN 2019

VÍTE, ŽE - 8. TÝDEN 2019

Více než dva miliony korun míří i letos na stavbu zcela nových nebo na obnovu stávajících olomouckých sportovišť nebo dětských hřišť. Menší děti se mohou těšit na nové hřiště v Černovíře a na opravené na Tabulovém vrchu. 

Novou fasádu včetně obnovy historických prvků bude mít už v příštím roce budova olomoucké radnice. Generální opravou projde i dřevěná konstrukce hlavní radniční věže spolu s jejím oplechováním. 

Městská rada schválila dotace za více než 35 miliónů korun. Podpoří tak nejenom sportovní akce a celoroční činnost sportovních klubů, ale i odstraňování sociálních bariér ve městě.

Rada města Olomouce vydala nové programové prohlášení. Dokument ve třinácti kapitolách shrnuje zásadní směry a cíle, kterých chce koalice dosáhnout. 

Orfeus v podsvětí, poprvé uvedený v roce 1858, je považován za první klasickou celovečerní operetu. Inscenaci francouzského skladatele Offenbacha nyní uvede Moravské divadlo v Olomouci. 

Lidé v kostýmech a krojích, vodění medvěda a tradiční zabíjačka. Tak vypadal první ročník Olomouckého masopustu, který se konal v sobotu na Horním náměstí.

Sto let činnosti vojenských geografů popisuje nově otevřená výstava v budově Slovanského gymnázia v Olomouci. Návštěvníci výstavy si mohou prohlédnout i reprodukci první známé samostatné mapy Čech z roku 1518, nebo i vojenské mapy, které byly dříve utajované a veřejnosti dosud nedostupné.

Téměř 160 tisíc korun si mohou v letošním roce rozdělit olomoucké děti na mimoškolní aktivity jako jsou například lyžařské kurzy.  O peníze ze speciálního městského fondu mohou rodiče nebo zákonní zástupci vybraných žáků základních škol žádat až do 22. února.

Město Olomouc ocenilo nejlepší sportovce a sportovní kolektivy za rok 2018. Anketu Sportovec roku Olomoucka ovládl judista David Klammert, volejbalistky SK UP Olomouc, sportovní střelci SK TPS Olomouc a handicapovaným sportovcem roku je také sportovní střelec Tomáš Pešek. Cenu Drahoše Válka si donesl fotbalista Dan Matuška, Cenu za mimořádný výkon získal dákový plavec Jaroslav Chytil. Cenu Evropského hnutí fair-play „Spirit“ získal Karel Bruckner.

 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): vz_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok